Yenilenebilir Enerji Üretimi Destek Başvuru Süresi Uzatıldı

Elektrik Üretimi amaçlı Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması (YEKDEM) faydalanmak isteyen lisanslı elektrik üretim tesisleri başvurularını 30 Kasım son başvuru tarihi olarak duyurdu

Yenilenebilir Enerji Üretimi Destek Süresi Uzatıldı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Yenilenebilen enerji kaynaklarının desteklenmesi Mekanizması Yenilenebilir enerji üretimi yapacak lisanslı elektrik üretim santralleri için 2022 yılı başvurularının süresini uzattıklarını açıkladı.

Süre 30 Kasıma Uzatıldı

Elektrik Üretimi amaçlı Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması (YEKDEM) faydalanmak isteyen lisanslı elektrik üretim tesisleri 31 Ekim tarihine kadar başvuruda bulunula biliniyordu ve YEKDEM faydalanabilecekler listesi ise 30 Kasım tarihinde ilan ediliyordu. Enerji Piyasası Denetleme Kurumu yetkililerinden alınan bilgiye göre kurulda alınan kurul kararı gereğince lisanslı elektrik üretim tesisleri başvurularını 30 Kasım tarihine kadar başvurularını yapabileceklerdir. YEKDEM den faydalanabilecekler listeleri ise 31 Aralık olacak şekilde mevzuat değişikliği sağlanmıştır.

YEKDEM Destek Fiyatları

YEKDEM 1 Temmuz tarihi itibari ile devreye girecek santraller için Türk lirası destek dönemi başlatıldı Hidro elektrik santralleri Kilovatsaat başına 40 kuruş Rüzgar ve güneş enerji santralleri için 32 kuruş ve jeotermal enerji santralleri için ise kilovatsaat başına 54 kuruştan alım garantisi veriyor.

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*