Vatandaş Hesabına Yatırılan 28 Bin Avroyu İade Etti

Konya Ereğli' de yaşayan Durmuş ŞAHAN banka hesabına yanlışlıkla yatırılan 28 bin Avro para yatırıldığını fark etti ve sahibine iade etti

Konya’da Vatandaştan Örnek Davranış

Konya Ereğli’ de yaşayan Durmuş ŞAHAN banka hesabına yanlışlıkla yatırılan 28 bin Avro para yatırıldığını fark etti. Bir süre paranın nereden ve nasıl yatırıldığını araştıran Durmuş ŞAHAN, banka müşteri hizmetleri ile iletişime geçti ve paranın yanlışlıkla yatırıldığı anlaşıldı.

Parayı Sahibine Yolladı

Durmuş Şahan İnternet bankacılığında adına vadeli hesap olduğunu fark etti ve bu paranın kendisine ait olmadığını bankanın müşteri hizmetlerini arayarak paranın kime ait olduğu tespit edildikten sonra paranın iade edilmesi için banka şubesine giderek iade için gerekli işlemleri yaptığını aktaran Şahan Paranın sahibine ulaştırılması bizim için mutluluk kaynağı oldu dedi.

Vatandaşlık Görevimiz

Parayı yanlışlıkla hesabıma yatıran paranın sahibine ulaşması bizi çok mutlu etti Allah böyle paraları yemeyi kimseye nasip etmesin. Bütün vatandaşlarımızın yapabileceği bir davranış olduğu gibi vatandaşlık görevimizi yerine getirdik dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.