Reklam

Üniversite Kayıtları ve Ders Başlama Tarihleri

Üniversite ders başlama tarihleri birçok öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. YKS sınavının sonuçları ardından üniversitelerde yerleştirme ve ders dönemi bekleniyor.

Reklam

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak? Üniversitede dersler ne zaman başlayacak sorusunu binlerce öğrenci merak ediyor. 2021-2022 eğitim öğretim yılına dair önemli bilgiler YÖK tarafından paylaşıldı.

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Reklam

Üniversitelerin açıklanacağı tarih YKS sonuçlarıyla paralel olarak sürdürülüyor. Bu yıl üniversiteye hazırlanan öğrenciler YÖK tarafından yapılan açıklama ardından 4 Ağustos tarihinde sınav sonuçlarını öğrenebilecek.
ÖSYM açıklamaları için yeni bekleyiş devam ediyor. Gençlerin ders başlama dönemlerinin ne zaman olacağını merak ettiği dönemde yeni açıklamalar bekleniyor. Üniversite adayı gençler, YKS sonuçları haricinde yeni dönemde üniversitelerin ne zaman açılacağını öğrenmek istiyor.

Yeni Dönem Yüz Yüze mi Olacak?

2021-2022 güz dönemi için üniversitede verilen öğretimlerin online mı yüz yüze mi olacağı merak ediliyor. Yeni salgın önlemlerine de bağlı olarak normal örgün yüz yüze eğitimin tekrar eskisi gibi olacağı bekleniyor. Konuyla alakalı yapılan bakanlık açıklamaları da bunu destekler nitelikte…

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanması ardından okul tercihlerini yapacak olan öğrenciler yeni dönemin ne zaman başlayacağını soruyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yeni Dönemde Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da açıklanan eğitim öğretim takvimine göre 13 Eylül 2021 tarihinde yeni dönem başlamış olacak.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*