Reklam

Uluslararası Kuluçka Merkezi Destek Programı

KOSGEB, işletmelerin uluslararası alanda da kendilerini geliştirmeleri için uluslararası kuluçka merkezi ve hızlandırıcı destek programı uygulamaktadır.

Reklam

Uluslararası kuluçka merkezi ve hızlandırıcı destek programı toplamda iki alt program şeklinde uygulanmaktadır. Bu iki alt programlardan birincisi uluslararası kuluçka merkezi kurma programı, ikincisi ise uluslararası hızlandırıcı program şeklindedir. Bu iki programın da temel amacı; KOSGEP Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri ülkemizde gerçekleştirilen teknolojik ürünlerin uluslararası pazarlarda yer alması, yerli teknoloji yoğun başlangıç işletmelerinin gelişmiş girişimcilik ekosistemleri içerisinde yer alması, ihracat faaliyetlerinin arttırılması için işletmelerin hızlandırma programlarına katılmasını ve uluslararası kuluçka merkezi kurulmasını desteklemektedir.

Desteklenecek Proje Giderleri

Reklam

• Uluslararası kuluçka merkezi kurma programı: Bu programda kuruluş ve donanım desteği adı altında belirli konularda alacağı hizmetler ve düzenleyeceği organizasyonlar için destek verilmektedir. Bu destek üst limiti ise 100.000 dolar şeklinde ve %80 destek oranında sağlanmaktadır. Bir diğer destek ise operasyonel giderler desteğidir. Bu başlık altında yer alan konularda alacağı hizmetler ve düzenleyeceği organizasyonlardır. Bunun destek üst limiti ise 3.750.000 dolar şeklindedir. Destek oranı ise 1. Ve 2. Yıl %80, 3 ile 5. Yıllar için ise %60 şeklindedir.

• Uluslararası hızlandırıcı programı: Bu başlık altında yer alan giderler için 15.000 dolar destek verilmektedir. Destek üst limiti ise 60.000 dolar olup destek oranı %80’dir.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*