Reklam

İşsizlik Rakamları Açıklandı TUİK İşsizlik Verilerini Açıkladı

Türkiye'de açıklanan verilere göre Haziran ayında bir önceki aya göre işsizlik yüzde 10.6 seviyesinde gerçekleşti ve bir önceki aya göre % 2.5 puan azalış gösterdi.

Reklam

İşsizlik Rakamları Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu Haziran ayı işsizlik verilerini açıkladı Türkiye’de açıklanan verilere göre Haziran ayında bir önceki aya göre işsizlik yüzde 10.6 seviyesinde gerçekleşti ve bir önceki aya göre % 2.5 puan azalış gösterdi.

İşsizlik %10.6 Oldu

Türkiye’de çalışma cağı olarak kabul edilen 15 yaş ve üzeri yaş grubundaki kişilerde 2021 yılı haziran ayı bir önceki aya göre işsizlik oranında azalış göstererek 823 Bin kişi olarak gerçekleşti ve 3 Milyon 399 Bin kişi oldu İşsizlik oranı % 2.5 puanlık azalışa ile %10.6 oranına indi.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

İstihdam %44.9 Oldu

TÜİK verilerine göre İstihdam edilen kişi sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre artış göstererek 28 Milyon 586 Bin kişi oldu. 602 bin kişi artış gerçekleşti ve İstihdam oranında % 1’e yakın artış gerçekleşmiş oldu.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Toplam İŞSİZLİK %10.4 İstihdam %45.9 Olarak Gerçekleşti

TÜİK tarafından açıklanan Türkiye’deki işsizlik oranı bir önceki yılın aynı ayına göre 2.6 puanlık azalış göstererek %10.4 seviyesinde gerçekleşti. İşsiz sayısı bir önceki yıla göre 648 Bin kişi azalış gösterdi ve 3Milyon 380 Bin kişi oldu. İstihdam oranı bir önceki yılın aynı ayına göre 2.9 puanlık artış göstererek 2 Milyon 358Bin kişi arttı ve toplam istihdam 29 Milyon 277Bin kişi olarak gerçekleşti.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Yorumlar 2

  1. MAHMUT EFE says:

    İşsizlik nasıl düşüyor işten çıkarma yasakları kalktığı günden beri sürekli işçi çıkartılıyor

    • Admin says:

      kardeşim biz elemen bulamuyoruz asgari üçretli ankaradan söz ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*