Reklam

Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri Ne Zaman

Zam haberleri ne zaman verilecek? Yarım milyon işçinin kulağı, gelecek olan TİS sözleşmesi görüşmelerinde?

Reklam

Merakla beklenen Toplu iş sözleşme görüşmeleri ne zaman? İşçi zamlarının ne kadar olacağını belirleyecek olan görüşmeler, yıl içinde 6 aylık iki dönemde de net maaşı belirleyecek. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren bu haber, 2 yıllık zam oranını da ortaya çıkacak. Toplu iş sözleşme süreci başlıyor. Yeni haftanın gündeminde, bir süre daha zam haberlerinin olması bekleniyor.

Hükümetin İşçi Zammı Teklifi

Temmuz ortasında son tekliflerin verildiği bilinir. Ancak henüz kamu işçisine zam teklifi hükümet tarafından net şekilde gelmedi. Son tekliflerin ne zaman yapılacağı merak konusu olmaya devam ediyor. En düşük brüt ücret ne kadar olacak? Net maaşa zaman ne kadar etki edecek gibi en çok merak edilen sorular henüz yanıtsız.

Reklam

En düşük brüt ücret önerisi, 4.800 TL.

TÜRK – İŞ ve Hak-İŞ görüşmelerinde bu ücretler üzerinden hareket edecek. Ancak ne olacağı henüz belirsiz. Daha önemli olanın mutlaka hükümet tarafından yapılacak olan zam teklifi olduğu biliniyor. Sizin için sunulan öneriye göre ne kadar zam olacak? Ne kadar memnun edecek, henüz bilinmiyor. Türk-İş Hak-İş zam teklifi konusunda, hükümet ile anlaşacak mı? Orta yolun bulunması beklenirken, zamların tatmin edici olup olmayacağı ise henüz muallakta kalmış bir konu olmaya devam ediyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*