Reklam

TİM, Sürdürülebilirlik Eylem Planı Oluşturuyor

TİM Başkanı Gülle eylem planlarını harekete geçirerek Türkiye'yi sürdürülebilirlik alanında marka ülkelerden biri yapmayı hedeflediklerini açıkladı.

Reklam

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) yayınladığı yeni ‘Sürdürülebilirlik Eylem Planı’ doğrultusunda çalışmalara başladı. Yapılan açıklamaya göre, ‘İklim Sohbetleri’ programında AB Türkiye Delegasyonu Başkanı yer aldı. TİM Başkanı İsmail Gülle, yaptıkları planın öneminden bahsetti. İklim Sohbetleri etkinliğinin altını çizen Gülle, TİM’in Avrupa Yeşil Mutabakatı hedeflerine uyum için ellerinden geleni yaptığın açıkladı.

Gülle, plan çerçevesinde belirlemiş oldukları 12 ana hedefin bulunduğunu aktararak sektörel eylem planına adım attıklarını bildirdi. Sürdürülebilirlik eylem planlarında ilk adımı tekstil sektörü için attıklarını açıklayan Gülle, tüm ihracatçı sektörleri teşvik edeceklerini söyledi. TİM’in bu alanda kritik bir oynayacağını belirten gülle sektörlere rehberlik edeceğini bildirdi. İhracatçıların 7/24 sorularını yanıtlayan Alo TİM bölümünü kurduklarını belirten Gülle bu konuda tamamen uzmanların görev alacağını açıkladı.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Hidrojen Kullanımı Daha da Yaygın Hale Gelecek

İsmail Gülle, ‘Sıfır Atık Projesi’ni ihracattaki her sektöre taşımayı planladıklarını açıkladı. İhracatçı firmaların güncel uluslararası standartlara uygun çalışmaları için gerekli çalışmaların yapılacağı paylaşıldı. Gülle, yenilenebilir enerji kaynakları çerçevesinde çalışmaların yapıldığını aktardı. ‘Avrupa Yeşil Mutabakatı’ içerisinde bulunan AB fonlarından ihracatçı firmaların daha fazla yararlanmasına katkı sağlayacaklarını açıklayan Gülle, gerekli çalışmaların yapıldığını anımsattı. Bu plan doğrultusunda hayata geçirdikleri uygulamalarla firmaların dijital, teknolojik ve yeşil dönüşüm konusunda sağlıklı adım atmalarına yardımcı olacaklarını bildirdi.

WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞ İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Reklam

 WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞKUR İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

   WEB SİTEMİZDEKİ MEMURALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ   

   WEB SİTEMİZDEKİ PERSONEL ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

  İLAN İLE İLGİLİ SORMAK İSTEDİKLERİNİZ Mİ VAR YORUM ALANINA MERAK ETTİĞİNİZ KONULARI YAZIN. SİZLERE EN KISA SÜRE  İÇERİSİNDE SORULARINIZ İLE İLGİLİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR.

Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*