Reklam

Teknik Personelin Yan Ödemesi Nasıl Belirlenir?

Teknik personelin yan ödemesi nasıl belirlenir? Teknik hizmetlerde görev yapan kişilerin zam puanları hesaplanırken hizmet süreleri baz alınır.

Reklam

Teknik personelin yan ödemesi nasıl belirlenir? Yan ödemeler bir çok unsurundan oluşan ve hesaplaması uzmanlık gerektiren konulardan bir tanesidir. Maaş unsurlarının sayısının fazla olması nedeniyle değişkenler durumu etkileyebiliyor. Her memurun maaşı tam olarak hesaplanamıyor. Bu durum uygulamanın kişiye özel durumlardan kaynaklanıyor.

Devlet memurlarına ödenen zam puanları 657 sayılı kanunda düzenlenmiştir. Kanunda bulunan iş güçlüğü zammı puanlarından yararlanmak isterseniz teknik hizmetler sınıfında bulunmanız gerekir. Teknik personel için zam puanları unvan ve hizmet süresine göre belirlenir. Hizmet süresi baz alındığında beş yıla kadar hizmeti olanlarla beş yıldan fazla hizmeti bulunanların puanları farklıdır. Asıl önemli konulardan bir tanesi ise bu hizmet süresinin kendi ihtisas alanına göre zorunlu tutulmasıdır.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Teknik Personel Zam Puanları

Teknik hizmetler bölümünde görev alan personeller zam puanlarını hesaplarken toplam memuriyet süresini baz almayacaktır. Bunun yerine teknik hizmetler sınıfında geçen hizmet zamanlarını dikkate almalıdır. Özellikle başka alanlarda çalışan memurların bu konuda özen göstermeleri gerekir.

İnternet üzerinde yer alan maaş hesaplama robotları da hesaplama yaparken hizmet sürelerini baz almaktadır. Toplam memuriyet kıdemi tamamen hizmet süresi baz alınarak yapılır. Hizmet geçirilen her yılda toplam memuriyet kıdeminde artış görüşür. Sizde bu kriterleri göz alarak yan ödemelerinizi hesaplayabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*