Reklam

TCDD makinistleri mağdur İşçi Makiniste Sürgün

TCDD çalışanları arasında 2 bine yakın işçi makinist mağdur ediliyor. Skala konusu, 900 makinistin mağdur olmasına yol açıyor.

Reklam

TCDD makinistleri mağdur! Peki, neden? Fazla mesai ve diğer ücret alacakları konusu üzerinden iki bin işçi makinistin mağdur edildiği söylenmişti. İşçi makinistlerin geriye dönüş 5 yıllık hak gaspının olduğu açıklandı. Kişi başına yaklaşık olarak 100.000 TL ile 120.000 TL civarında bir ödeme yapılması gerektiği biliniyor. Türkiye’nin birçok ilinde bu hak mücadelesini veren makinistler açtıkları davalar sonucunda sürgün ediliyor.

Hakkını isteyen makinistler dava açıyor

Davasından vazgeçmeyen işçiler aynı zamanda tehdit ediliyor. Sadece sürülmek ile kalmayan işçiler, aynı zamanda yapılanların büyük adaletsizlik olduğunu söylediğinde, hakkını aradığında tehdit ediliyor. Mağdur TCDD makinistleri davaları sonuçlanmadan, sürgün yiyor.

Reklam

Çakırözer, işçi makinistlerin her zaman yanında olduğunu söyledi. Hak mücadeleleri için destekçi olacaklarını da bildirdi. ‘‘TCDD bürokratları daha önce de defalarca kurum içi sürgünlerle, liyakatsiz atamalarla anılmıştı. Biz bunları unutamayız. Öte yandan Pamukova’da, Çorlu’da, Ankara’da meydana gelen tren kazaları sonrasında hiçbir sorumluluk üstlenmeyenler şimdi işçilerin hak mücadelesi söz konusu oluğunda aslan kesiliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

TCDD ve TCDD Taşımacılık A.Ş yetkilileri hak mücadelesi veren işçilerle uğraşacağına, güvenli bir demiryolu işletmeciliğini gerçekleştirecek çözümler üretmeye odaklanmalıdır’’ diyerek son sözünü söyledi. TCDD işçileri davalarını sürdürmeye devam edecek.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*