Reklam

Stratejik Ürün Destek Programı

KOSGEB; Ar-Ge, teknolojik üretim ve yerleştirme destekleri kapsamında yatırım projelerinin desteklenmesi için stratejik ürün destek programı uygulamaktadır.

Reklam

Stratejik ürün destek programı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yürütülen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamı altında yürütülmektedir.

Buradaki temel amaç Türkiye’de bulunan orta- yüksek ve yüksek teknoloji seviyeli sektörlerdeki katma değeri yüksek olan ürünlerin ve bu sektörlerin gelişimi için kritik önemi haiz ürünlerin üretimini artırmaya yönelik yapılacak olan yatırım projelerinin desteklenmesidir. Belirli başvuru şartlarını karşıladığınız dahilde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Reklam

Stratejik Ürün Destek Programı Kapsamı ve Başvurusu

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam

Teknoloji, Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanlığı Tarafından Tasarlanmış olan stratejik ürün destek programı, geri ödemesiz 1.800.000 TL ve geri ödemeli 4.200.000 TL olmak üzere toplamda 6.000.000 TL’ye kadar desteklenmektedir. Bu desteklerden yararlanabilmeniz için de belirli bir başvuru şartları vardır.

Bu şartlar şunlardır; Türkiye’de yerleşik sermaye şirketi statüsündeki işletmelerden, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı çağrı planında yer alan ürünleri üretmek üzere Bakanlığa ön başvuruda bulunup kesin başvuru yapmaya davet edilerek portal üzerinden KOSGEB’e yönlendirilen ve KBS’de kayıtlı, aktif durumda ve KOBİ bilgi beyannamesi güncel olan işletmeler başvuru yapabilmektedir. Desteklenecek projeye ilişkin süre, üst limit ve destek kalemleri gibi çeşitli bilgileri internet sitemizi inceleyerek öğrenebilirsiniz. Yine aynı şekilde başvuru formlarına da internet sitemizden çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

trbinance hesap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


trbinance
Reklam
*