Reklam

Sigorta Prim Borcu Olanlara SGK’dan Müjde

Halk, Vakıf ve Ziraat Bankları ile SGK arasında imzalanan protokol gereği kredi kullanabilecekler ve kredi kullanılabileceklerdir Sigorta prim borcu olan vatandaşlar bu borçlarından dolayı emekli olamayanlar emekli olabileceklerdir..

Reklam

Sigorta Prim Borcu Olanlara SGK’dan Müjde

Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzalanan Sigortalılara yönelik protokol gereğince Sigorta primlerini borçlarını yapılandıran ve 1 Kasım tarihine kadar bu borçlarını peşin ödemek isteyenler için Halk, Vakıf ve Ziraat Bankları ile SGK arasında imzalanan protokol gereği kredi kullanabilecekler Kredi faiz oranı 1.55 ve 36 ay vade olacak şekilde kredi kullanılabileceklerdir Sigorta prim borcu olan vatandaşlar bu borçlarından dolayı emekli olamayanlar emekli olabileceklerdir.

Açıklama Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanından

Sigorta Prim Borcu Olanlara SGK’dan Müjde, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı İsmail Yılmaz yapılan protokol imza töreninin de emekli olabilecek sigortalılara yönelik kredi iş birliği protokolü imzalandığını, işverenleri ve vatandaşları pandemi sürecinde ekonomik olarak rahatlatmak adına büyük önem arz ettiğini belirtirken, ” 17 Kasım 2020’de yürürlüğe giren 7256 sayılı Kanun kapsamında 2.2 Milyon kişi yapılandırma için başvurmuş ve 101 milyar TL alacağımız yapılandırılmıştır. Bugün itibarıyla tahsilat tutarımız ise 14.5 Milyar TL’dir. 9 Haziran 2021’de yürürlüğe giren 7326 sayılı Kanun ile Kurumumuz alacakları için yeni bir yapılandırma imkanı getirilmiştir. Yapılandırmanın kapsamı oldukça geniş tutularak 2021 Nisan ayı ve öncesine ait neredeyse tüm alacaklarımız yapılandırma kapsamına alınmıştır.” dedi

Kredi ile Emekli Aylığı Bağlanacak

Sigorta Prim Borcu Olanlara SGK’dan Müjde, SGK Başkanı Yılmaz, Protokol kapsamında Sigorta Prim borçlarını yapılandıran bu borcunu ödemesi halinde emekli aylığı alabilecek sigortalılarımıza, ödeme güçlüğü çekmeden, banka kredisi ile emeklilik imkanı sunulacaktır dedi. 7326 sayılı yapılandırma Kanunu kapsamında olup bugün imzalanacak protokol ile kredi kullanarak emekli olabilecek durumda olan yaklaşık 32 bin sigortalının olduğunu belirtti.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Kredi ile Aylık Bağlanacak Kapsamdakiler

Sigorta Prim Borcu Olanlara SGK’dan Müjde, Birikmiş prim borcunu ödemesi durumunda 4/b’den yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar, 4/b prim borcunu ödemesi durumunda 4/a’dan yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar,
Ek-5 ve Ek-6 kapsamında çalışanlardan birikmiş prim borcunu ödemesi durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar, Hizmet borçlanmasını ödemesi halinde yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar, Durdurulan hizmet sürelerinin ihya edilmesi durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar bulunuyor.

WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞ İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞKUR İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

   WEB SİTEMİZDEKİ MEMURALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ   

   WEB SİTEMİZDEKİ PERSONEL ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

  İLAN İLE İLGİLİ SORMAK İSTEDİKLERİNİZ Mİ VAR YORUM ALANINA MERAK ETTİĞİNİZ KONULARI YAZIN. SİZLERE EN KISA SÜRE  İÇERİSİNDE SORULARINIZ İLE İLGİLİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*