Reklam

Rüzgar Tribünleri Ekonomiye Katkıda Bulunuyor

Uzmanlara göre her yeni kurulan rüzgar tribünleri milyonlarca lira ekonomiye katkı sunuyor. Enerji kaynağının önemine vurgu yapan uzmanlar bu konuya daha fazla yönenilmesi gerektiğini vurguluyor.

Reklam

Rüzgar Tribünleri Ekonomiye Katkıda Bulunuyor, Rüzgar Tribünleri Rüzgar enerjisi, Avrupa kıtasında elektrik ihtiyacının yüzde 16’sını karşılıyor. ülkemizde ise bu oran yüzde 9’a denk geliyor. Temiz bir enerji kaynağı olan rüzgar enerjisi aynı zamanda Avrupa Birliği’nde binlerce kişiye istihdam sunuyor. Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, rüzgar tribünlerinin ekonomik katkıya vurgu yaptı. Yayınlanan raporlara göre göre rüzgar enerjisi AB devletlerine milyarlarca avro katkı sunuyor.

Rüzgar Enerjisine Olan İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Son zamanlarda yenilenebilir enerjiye olan ilgi artıyor. Pek çok devletin ekonomi, enerji ve iklim planlarını öne çıkardığını belirten Aydın, rüzgâr enerjisinin geleceğin en önemli yatırımlarından biri olduğunu aktardı. İlk olarak rüzgâr enerjisi yatırımlarının artırılması gerektiğini belirten Aydın, rüzgardan maksimum verimliliğin sağlanması için teknolojiden yararlanılmanın önemini aktardı.

Kurulan yeni rüzgar enerjisi santrallerin, sektörde yeni iş olanaklarının da önünü açacağını aktaran Aydın yerli enerji arzına da doğrudan katkı sunduğunu belirtti. Bu uygulama ile enerji ithalatında dışa bağımlılıkla mücadele edileceğini belirten

Aydın Türkiye’nin 2023 hedeflerinde anahtar rolü olacağını aktardı.

Rüzgar enerjisi Türkiye’nin büyük bir güç olması ileride yeni fırsatları bizlere sunabilir. Rüzgar enerjisi ile beraber ek istihdam ile beraber GSYİH hedeflerinin de yukarıya çıkması bekleniyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Son gelişmeler için https://www.tureb.com.tr/

WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞ İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞKUR İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

   WEB SİTEMİZDEKİ MEMUR ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ   

   WEB SİTEMİZDEKİ PERSONEL ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

  İLAN İLE İLGİLİ SORMAK İSTEDİKLERİNİZ Mİ VAR YORUM ALANINA MERAK ETTİĞİNİZ KONULARI YAZIN. SİZLERE EN KISA SÜRE  İÇERİSİNDE SORULARINIZ İLE İLGİLİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*