Resmi Yazı İllere Gönderildi Okullarda Kayıt Parası Alınmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı 20.08.2021 tarihli illere göndermiş olduğu resmi yazıda okullarda kayıt parası ve başka bir ad altında velilerden ücret alımayacağını duyurdu

Milli Eğitim Bakanlı Kayıt Parası Alınmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılında yapılacak işlemler hakkında 20.08.2021 tarhli genelgeyi illere gönderdi. Okul yöneticilerinin kayıt parası almaması konusunda uyarıldı.

Zümre Tarihleri Değişti

Okulların 6 Eylülde açılması belirtilen resmi yazıda zümre ve kurul toplantı tarihlerinde değişikliğe gidildi. Buna Göre; Öğretmenler Kurulu 31 Ağustos 2021, Eğitim Kurumu Sınıf/Alan Zümreleri 1 Eylül 2021, Eğitim Kurumu Sınıf/Alan Zümre Başkanları Kurulu 2 Eylül 2021, İlçe sınıf/Alan zümreleri 3 Eylül 2021, İl Sınıf Alan Zümreleri 6 Eylül 2021,9.Sınıflara yönelik rehberlik çalışmaları 10 Eylül 2021 tarihlerinde yönerge hükümlerine uygun gerçekleştirilecektir.

Yardımcı Kaynak İstenmeyecek

Resmi yazıda Okullarda öğrenci kayıt esnasında kayıt parası veya herhangi bir isim altında zorunlu olarak ücret alınmayacak. Bu konuda şikayetler Valilikler tarafından ivedilikle değerlendirilecek ve gerekli işlemler yapılacaktır. Okullarda derk kitaplarından başka yardımcı materyal okullarda kurumlarda reklam ve tanıtım yapılmasına izin verilmeyecek Öğrencilerimize aldırılmaması ve velilere maddi külfet oluşturulacak uygulamalardan kaçınılması için valiliklerce gerekli tedbirler alınacaktır. Okullarda seviye/özel grup sınıfları, öğretmen seçimi, teknolojik/fiziki olanaklar yabancı dil gibi konularda devlet okullarında sınıf ayrımcılığına sebep olacak eğitimde fırsat eşitliğine aykırı uygulamalara yer verilmeyeceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.