Reklam

Resmi Gazete Yayınlandı Yeni YÖK Başkanı Belli Oldu

2547 sayılı Yükseköğretim Kurulu kanunun 6. maddesinin (c) fıkrası gereğince yeni YÖK Başkanı Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol ÖZVAR oldu.

Reklam

Yeni YÖK Başkanı Belli Oldu

Eski YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın  20.07.2021 tarihinde görev süresi dolduğundan 30.07.2021  Resmi gazetede yayınlanan atama kararına göre Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol ÖZVAR, 2547 sayılı Yükseköğretim Kurulu kanunun 6. maddesinin (c) fıkrası gereğince atanmıştır.

Eski YÖK Başkanından Açıklamalar

Reklam

20 Temmuz 2021 tarihinde görev süresi dolan PROF. Dr. Yekta Saraç yaptığı açıklamada 2 dönem başkanlığını yaptığım YÖK kurulundaki üyeliğim sona ermiştir. Görev süremiz süresince ülkemiz için yeni ve ilk olan pek çok projeyi hayatta geçirdik ve bu projelerin ve uygulamaların sonucunda sosyal adalet, fırsat eşitliği, şeffaflık, liyakat vb. konularda YÖK Kurumunu geçmişteki alışkanlıklarından uzaklaştırdık. Müdahaleci YÖK geçmişte kaldı Yeki devreden ve yeki paylaşan YÖKÜ’ü inşaa ettik. Son olarak YÖK kurumunun halılarının altı tertemiz bırakıyoruz görevimizi anlımızın akı ile tamamladık dedi.

Yeni Başkana Başarılar

Resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Yükseköğretim Kurulu başkanlığının Seçme Kararı ile YÖK’ün yeni başkanı Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’a da çalışmalarında başarılar dilerim. Eminim, başlatmış olduğumuz projeleri devam ettirmek ve yükseköğretim sistemimizi daha ileriye götürmek için çaba sarf edecektir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*