Reklam

Pirim Borçlarına Erteleme Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Açıkladı

Orman yangınları dolayısıyla İl ve İlçelerde yangından etkilenen İşverenlerin Sosyal Güvenlik Kurumu'na vermeleri gereken bildirgelerin sürelerini ve sosyal güvenlik prim borçlarının ödeme sürelerini uzattıklarını duyurdu

Reklam

Pirim Borçlarına Erteleme Bakan Açıkladı

Orman yangınlarından etkilenenlerin Sosyal Güvenlik Prim borçlarını 4 ay süre ile ertelendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıkladı.

Reklam

Yazılı Açıklama Geldi

Reklam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin yaptığı yazılı açıklamada, orman yangınları dolayısıyla İl ve İlçelerde yangından etkilenen İşverenlerin Sosyal Güvenlik Kurumu’na vermeleri gereken bildirgelerin sürelerini ve sosyal güvenlik prim borçlarının ödeme sürelerini uzattıklarını duyurdu Açıklamada Antalya, Mersin ve Osmaniye illerinin yangından etkilenen ilçelerinde 28 Temmuz ile 26 Ağustos 2021; Adana ve Muğla İlçelerinde yangından etkilenen ilçeler için 29 Temmuz ile 26 Ağustos 2021 tarihlerinde SGK verilmesi gereken belgelerin süresini uzattıklarını açıkladı.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.

4 Ay Süre İle SGK Prim Borçları Ertelendi

Bakan Bilgin; Orman yangınlarından etkilenenlerin SGK borçlarını 4 ay süre ile erteliyoruz dedi. Orman yangınlarından etkilenen ve sosyal güvenlik prim borçları bulunan bu illerdeki süresi gelmiş prim borçlarını 2021 yılı Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarına ilişkin SGK prim borçlarını ödeme süresini 30 kasım 2021 tarihine kadar uzattıklarını erteleme sebebinin Mücbir sebep dolayısıyla olması sebebinden dolayı borçlarını talep etmeleri halinde 24 ay taksitle ve faizsiz ödeyebileceklerini aktardı.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*