Reklam

ÖSYM Duyurdu 2021 YKS Tercih İşlemleri Başladı.

Adaylar tercih süresinin başlaması ile en çok üniversite puanlarına dikkat ederek başarı sıralaması ile tercih yapabileceklerdir. YKS 2021 Tercihleri bu gün itibari ile başladı terciler 5 ile 20 Ağustos arasında yapılabilecek.

Reklam

2021 YKS Tercihleri Başladı

ÖSYM beklenen haberi duyurdu YKS 2021 Tercihleri bu gün itibari ile başladı terciler 5 ile 20 Ağustos arasında yapılabilecek. Adaylar tercihlerini YKS başarı puanı, başarı sıralaması ve okul kontenjanlarına göre yapacaklar

Kimler Tercih Yapabilecek

Reklam

Adaylar tercih süresinin başlaması ile en çok üniversite puanlarına dikkat ederek başarı sıralaması ile tercih yapabileceklerdir. Adaylar TYT sınavından 150 ve üzerinde puan alan adaylar 2 yıllık eğitim veren önlisans programlarını tercih edebilecek 180 ve üzeri puan alan adaylar ise 4 yıllık eğitim veren üniversiteleri tercih edebileceklerdir.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

ÖSYM Açıkladı

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2021 YKS tercih yapma işlemleri 5 Ağustos 2021 tarihi saat 10:00 itibari ile başladı 2021 YKS tercih ekranına adaylar https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak tercih ekranından 24 adet tercih yapma imkanına sahip olabileceklerdir. 2021 YKS Son tercih günü 20 Ağustos 2021 Saat 23:59 olarak belirlenmiştir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Tercih Ekranı

Reklam
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*