Reklam

ÖSYM DGS Sonuçları Yakında Netleşecek

DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih belirlendi. ÖSYM tarafından yapılan açıklamalarda Dikey Geçiş Sınavı’nın sonuçlarının açıklama tarihi netlik kazandı.

Reklam

DGS sonuçları ne zaman belli olacak sorusu yanıt buluyor. ÖSYM tarafından yapılan DGS ardından binlerce öğrenci sınav sonucunu bekliyor. 11 Temmuz Pazar günü yapılan sınav ardından yeni süreçte öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihi beliyor.

DGS Sonuçları Hangi Gün Açıklanacak?

Lise ardından üniversiteye giriş yapmak isteyen veya yeniden üniversite okumak isteyenler DGS sonuçlarını bekliyor. ÖSYM kılavuz takvimi içerisinde sınavın sonuç tarihi belli olmuştu ve adaylar bu tarihi yeniden hatırlamak istiyor.

Reklam

13 Ağustos’ta açıklanacak olan Dikey Geçiş Sınavı ardından yerleştirme süreçleri bekleniyor. ÖSYM Sınav takvimi kapsamında 2021-2022 eğitim öğretim yılında açıklanacak sonuçlar büyük önem taşıyor.

DGS Tercihleri Ne Zaman? 2021-2022 Tercih Dönemi

Advertisement. Scroll to continue reading.

DGS tercihleri sonuçların açıklanması ardından gerçekleştirilecek. Tercih dönemiyle alakalı net bir tarih olmadığı için adaylar süreci tahmin edemiyor. DGS tercih işlemleri net bir tarih verildiğinde ÖSYM sitesinde ve güncel haber sitelerinde gösterilecek.

Sınav sonuçlarını ve tercih sonuçlarını takip etmek isteyen adaylar kimlik numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM sayfasından işlem yapması gerekiyor. Adaylar mobil uygulama indirerek de üyelikle işlemlerini takip edebilir. Açıklanan sonuçlarda sözel ve sayısal bölümlerdeki yanıtlar yer alacaktır. Ön lisans başarı puanı da bu açıklamalarda yer alıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*