Orman Yangınlarında Hibe Verileceğini Açıkladı

Bakan Pakdemirli Twitter hesabından yaptığı açıklama ile yangınlardan zarar gören vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz dedi. Yangınlarda telef olan büyükbaş, küçük baş ve arı kovanı sahiplerinin zararlarının hibe olarak karşılanacağını açıkladı.

Orman Yangınlarında Bakan Açıkladı Tamamı Hibe Desteği Olarak Verilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Orman yangınlarında zarar gören vatandaşlara uğradıkları zararlardan dolay devlet desteği sağlanacağını ve bu desteğin ise tamamen Hibe olarak verileceğini açıkladı.

 

Zarar Gören Vatandaşa Zararı Kadar Hibe

Orman yangınlarından etkilenen bir çok vatandaşımız olduğunu ifade eden Bakan Pakdemirli Twitter hesabından yaptığı açıklama ile yangınlardan zarar gören vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz dedi. Yangınlarda telef olan büyükbaş, küçük baş ve arı kovanı sahiplerinin zararlarının hibe olarak karşılanacağını açıkladı.

 

 

Hibe Teslimleri Başladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Orman yangınlarında zarar gören illerimizde hasar tespiti çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve Antalya ilinde hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını aktardı Antalya’ya 9 milyon TL ,Muğla’ya  5 Milyon TL ödeminin Orman ve Köy ilişkileri ödeneğini aktardıklarını aktaran Pakdemirli Adana ve Mersin de üretim yapan vatandaşlarımıza hibe yardımlarını teslim etmeye başladıklarını açıkladı.

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*