Reklam

Orman Yangın Bölgeleri Hakkında Önemli Karar

Orman Yangınlarıyla ilgili olarak konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan; Yangın bölgelerine görevli olmayanlar kesinlikle alınmayacak. Görevli olmayan işi bilmeyen yangın mahallinde yangına müdahalede bulunanlar başımıza yaralanmalar ve buna benzer konularda çeşitli problemler ile karşılaşmamıza neden olur

Reklam

Cumhurbaşkanından Yangın Bölgeleri ile Önemli Karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışında basın mensuplarına gündemde olan orman yangınları hakkında açıklamalarda bulundu.

Yangınlarla Mücadelemiz Devam Ediyor

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Bu güne kadar 44 ilimizde 208 Orman yangını çıkmıştır ve bu yangınlardan 196’sı kontrol altına alınmıştır. Büyükşehir Belediyesi olarak başta Antalya Isparta, Aydın ve Denizli illerimizde şu anda yoğun bir yangın söndürme çalışmalarımız var. Uçaklar, helikopterler, arazöz ve TOMA’lar yangınları kontrol altına alma konusunda yoğun çalışma içerisindeler. Orman yangınlarıyla tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Havadan ve karadan müdahale devam etmektedir.

Görevli Olmayanlar Yangın Bölgesine Alınmayacak

Orman Yangınlarıyla ilgili olarak konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Yangın bölgelerine görevli olmayanlar kesinlikle alınmayacak. Görevli olmayan işi bilmeyen yangın mahallinde yangına müdahale etmek isteyenler sebebiyle başımıza yaralanmalar ve buna benzer konularda çeşitli sorunlar gelebilir. Hava filomuz 16 uçak, 56 helikopterden oluşuyor. Bitkisel üretim ve hayvancılıkta zararlar en kısa sürede giderilecektir. Anayasanın 169. maddesi uyarınca yanan alanlar tekrar ağaçlandırılır ve başka amaçla kullanılamaz. İktidarımız döneminde 5 milyar 400 milyon yetişmiş ağaç diktik. Bu çalışmalarımızı yoğun bir şekilde devam ettireceğiz dedi.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*