Reklam

Okullarda Yüz Yüze Eğitim Haftada 5 Gün Olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yaptığı açıklamada okullarda yüz yüze eğitime 6 Eylül tarihinde başlanacak ve eğitim haftanın 5 günü eğitim yapılacak

Reklam

Okullarda Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yüz yüze eğitimin nasıl yapılacağı konusunda açıklama yaptı. Bakan Özer açıklamasında 06 Eylül tarihi itibari ile tüm kademelerde haftada 5 gün yüz yüze eğitime başlıyoruz dedi. Okullara Maske ile gelinecek. İhtiyaç halinde okul yönetimi personel ve öğrencilere ücretsiz maske dağıtımı yapacak.

Öğretmenlerin Aşılama Oranı Nedir?

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Bakan Özer açıklamasının devamında öğretmenlerin aşılma oranlarını paylaştı. Salgın nedeniyle okullarda yüz yüze eğitime verilen aradan sonra 6 eylül tarihinde okulların açılması için Öğretmenlerin aşılama oranına dikkat çekilen açıklamada 1. doz aşısını yaptıran öğretmenlerin sayısı yüzde 80.34 olarak gerçekleşmiştir. 2. doz aşısını yaptıran öğretmenlerin sayısı ise yüzde 69.73 olarak gerçekleşmiştir. Bu aşılama oranları Türkiye ortalamasının üzerindedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yüz Yüze Eğitimde nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz yüze eğitim açıklamasında Bakan Özer Okullara Okul personeli dışında kişilerin okula giriş ve çıkışlarının okul yönetimi tarafından sınırlandırılacaktır. Okulların Kantin ve yemekhaneleri de açılacaktır.1-3 Eylül tarihleri arasında okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerimiz için okula uyum eğitimi yapılacaktır.31 Ağustos tarihinde okul öncesi ve 1. sınıf öğretmenlerine salgın konusunda çevrimiçi salgın eğitimi verilecektir. Okullardaki kapalı alanlar her gün dezenfekte edilecektir. Okulların Kapalı alanları sık sık havalandırılacaktır.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*