Reklam

Öğrenci Dostu 2021 YÖK Atlas Tercih Robotu Yayında

Reklam

2021 YÖK Atlas Tercih Robotu Yayında

2021 YKS Sonuçlarının açıklanmasının ardından Adaylar şimdi nasıl terciler yapacaklarını ve puan sırlamasına göre hangi üniversitelere yerleşebileceklerini araştırmaya başladılar. Öğrencilerin bu konuda yardımına YÖK Atlas koşuyor.

Reklam

YÖK Atlasta Neler Var?

Advertisement. Scroll to continue reading.

YÖK Atlas tercih robotu Üniversite tercihi yapmak isteyen adaylara büyük kolaylıklar sunuyor. Son üç yılın taban puanları, Başarı sıralaması, tercih kontenjanları, kayıt yaptıran bölümlerin eğitim durumları, başarı sıralamaları ülke genelinde üniversite tercih oranları gibi birçok bilgi yer almaktadır.

YÖK Atlas İle Tercih Nasıl Yapılabilir?

Yükseköğretim kurumu tarafından geliştirilen YÖK atlas programı Üniversiteler hakkında bir çok veriyi kolayca bulma imkanı sağlıyor. YÖK Atlas robotuna giriş yapan öğrenciler Üniversite ,program atlası, tercih sihirbazı, Mezun başarı sıralaması , net sihirbazı, meslek atlası ve tercih listesi bölümü ile karşılaşıyor.
Tercih sihirbazı bölümünden Önlisans ve lisans bölümleri sözel ve sayısal ve eşit ağırlık ve yabacı dil puan türlerine göre alım yapan üniversitelerin görüntüleyebilmektedirler. Üniversitelerin öğrenim süresi üniversite türü , 2018,2019,2020 kontenjanları doluluk oranlarının taban ve tavan puanlarını sıralamasına ulaşabiliyorlar.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*