Milyonlarca Memurun Gözü Kulağı Bu Haberde! Görüşmeler Pazartesi Başlıyor..

Toplu Sözleşme Görüşmeleri pazartesi başlıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında yapılacak olan görüşmelerde memur, memur emeklisi ve kamu işçilerine yapılacak olan zamlar görüşülecek.

Milyonlarca Memurun Gözü Kulağı Bu Haberde! Görüşmeler Pazartesi Başlıyor..

Milyonlarca memur, memur emeklisi ve kamu işçisinin gözü kulağı pazartesi başlayacak olan toplu sözleşmeden gelecek zam oranlarında. 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, 2022 ve 2023 yıllarında milyonlarca çalışanın maaşlarına yapılacak zam oranları için pazarlık başlayacak.

İki Sendikanın Ortak Talepleri Değerlendirilecek

Diğer yıllardan farklı olarak, bu yıl yapılacak görüşmelerde birlikte hareket eden Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen konfederasyonlarının talepleri şöyle; 600 TL taban aylığa seyyanen zam, 2022 yılı için toplam %21 ve 2023 yılı için toplam % 17 maaş zammı ile her yıl yüzde %3 olmak üzere toplam %6 refah payı.

3600 Ek Gösterge de Masada

Zam talepleri haricinde sendikaların, tüm memurlara verilecek 3600 ek gösterge talepleri de değerlendirilecek. Ayrıca sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesi ve tüm memurlara verilecek bayram ikramiyesi talepleri de görüşme sırasında ele alınacak başlıklar arasında.

Önümüzdeki Hafta Sonuçlanması Bekleniyor

Yasal olarak ağustos ayının 3. haftasına kadar süresi bulunan Toplu Sözleşme görüşmelerinin, önümüzdeki hafta sonuçlanması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.