Mesleki Eğitim Öğrencilerinin Ücretlerini Devlet Karşılayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Kocaeli İş Dünyası Toplantısında Ekonomi Hakkında önemli Açıklamalar yaptı. Sanayicinin Yükünü Hafifleteceğiz dedi.

Bakan Açıkladı Mesleki Eğitim Merkezlerine Devlet desteği

Mesleki eğitim merkezlerine olan ilgiyi arttırmak kalifiye elaman sayısını arttırabilmek için kalfalık döneminde alınan ücreti arttıracağız ve Mesleki eğitim merkezlerinde eğitim alan öğrencilerin ücretlerini biz ödeyeceğiz diyen hazine ve maliye bakanı Lütfi elvan ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kocaeli İş Dünyası İle Buluştu

Kocaeli İş Dünyası toplantısına katılan hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan toplantıda ekonomi üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan Mesleki eğitim merkezlerinde öğrenciler için ücret artırımı yapılacağını ve sanayicinin yükünün hafifletilebilmesi için kalfalık eğitimi alan öğrencilere ücretlerini devlet olarak biz ödeyeceğiz dedi.

Türkiye Ekonomisi Büyüyor

Bakan Elvan yaptığı açıklama ile Türkiye ekonomisinin salgın sürecinde üretimim arttırarak büyümeye devam etti . Sanayi üretimi ile İhracat arışı büyümenin motoru oldu. Salgın ile ilgili dışsal şokların olmaması durumunda 2021 yılı için Türkiye ekonomisinin %8 üzerinde bir büyümeyi hedefliyoruz dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.