Reklam

Meslek Liselerinden Üretim İle Ekonomiye Destek

Meslek liselerinin salgın döneminde kapalı olmasına rağmen bir önce yılın aynı dönemine göre üretim artışı gerçekleştirilerek ekonomiye 210 Milyon TL katkı sağladı.

Reklam

Meslek Liselerinden Ekonomiye 210 Milyon TL

Milli Eğitim Bakanlığı Meslek liselerinin öğrenci kabiliyetlerini geliştirmede döner sermaye kapsamında üretim arttırmaya devam ediyor. Meslek liseleri salgın döneminde 2020 yılına göre %24 artış gerçekleştirilerek 210 Milyon TL gelire ulaştı.

Reklam

Meslek Liseleri Ekonomiye Katlı Sağlıyor

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer yaptığı açıklamada Son Üç yılda meslek liselerinde yapılan eğitim dönüşüm önceliği eğitim-öğretim-istihdam döngüsünü geliştirerek Meslek liselerinin üretim kapasitelerini arttırarak 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde 2020 yılının aynı dönemine göre üretimde elde edilen geliri 210 milyon TL olacak şekilde %24 artış gerektirilmiştir. dedi. Mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğümüz tarafından belirlenen meslek liselerimizde mesleki eğitimde kullandığımız atölye deney setlerini üretmeye başladık. Diğer taraftan tasarım beceri atölyelerini de artık meslek liselerimizde üretmeye başladık. Dolayısıyla 2021 yılı sonunda 2020 yılına göre üretimde ciddi bir artış bekliyoruz” dedi.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

En Çok Gelir Getiren Lise Kumburgaz

Bakan Yarımcısı Özer 2020 yıllında en fazla gelir getiren Liseler İstanbul, Ankara ve Şanlıurfa olduğunu ve Lise olarak ise İstanbul Büyükçekmece Kumburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin birinci olduğunu ve okullar bazında yapılan üretim sıralamasında 6 Milyon 899 TL üretimle birinci lise olurken Gaziantep Şahinbey Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi6 Milyon 92 TL üretimle ikinci Şanlıurfa Karaköprü GAP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 5 milyon 671 bin TL’lik üretimle üçüncü oldu. Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, 2021 yılı içerisinde üretim sürecinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne, il müdürlerine, okul yönetimler, öğretmen ve öğrencilere emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*