Reklam

Memur ve Memur Emeklisi Zam Teklifi Belli Oldu

Memur ve Memur Emeklisi 2022 ve 2023 Toplu Sözleşme Zam Teklifi Memur-Sen Tarafından Açıklandı.

Reklam

Memurların Zam Talebi

Milyonlarca Memur ve Memur Emeklisini İlgilendiren 2022 ve 2023 Toplu Sözleşme görüşmeleri 02/08/2021 tarihinde başlayacak. Toplu Sözleşme Görüşmelerinde yetkili olan sendika en çok üye sayısına sahip olan Memur-Sen olarak Toplu Sözleşme Görüşmelerinde yetkili sendika olarak yer alacak.

Reklam

600TL Seyyanen ve %38 Zam Talebi

Memur- Sen Genel Merkezi’nde yapılan basın toplantısında Memur-Sen tarafından Toplu Sözleşme görüşmelerinde talep edecekleri kamu görevlileri maaş ve ücretlerine yapılacak zam teklifini açıkladı. Açıklamay göre 2022 yılında %21 ve 2023 yılında %17 olmak üzere toplamda 2 yıllık süre içerisinde %38 zam talep edeceklerini ve refah payı verilmesi için ise %6 refah payı talebinde bulunduklarını ve 5. dönem toplu sözleşmeden kaynaklı 600TL seyyanen zam talep ettiklerini açıkladı.

Enflasyon Farkı Aynı Anda Maaşlara Yansıtılmalı

Advertisement. Scroll to continue reading.

Mutabakatsız geçen 18 ayda dolar, altın, ve diğer ürünlerde alım gücünün azaldığı bir dönemi yaşadık diyen Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın diğer sendikalarda teklif yapılarak toplu sözleşme görüşmeleri için çağrıda bulunduklarını ve bu davete olumlu yanıt veren Kamu-Sen’e ve ortak çalışma grubunda bulunan bütün çalışanlara emekleri için teşekkür ettiğini belirtti.

Kamu görevlilerine, 01.01.2022’de %3 ve 01.01.2023’te %3 olmak üzere toplamda %6 Refah Payı artış yansıtılmalı.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*