Memur Sen Genel Başkanından Hükümetin Zam

Hükümetin teklifini beklentilerin altında olarak değerlendiren yetkili sendika Memur- Sen Başkanı Ali Yalçın hükümetin yeni rakamlar üzerinde çalışması gerektiğini belirtti.

Hükümetin Zam Teklifine Memur-Sen’den Yanıt

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümetin açıkladığı memur maaş ve memur emeklilerinin aylıklarına yapılacak zam oranı değerlendirdi.

Hükümet Yeni Bir Teklif Çalışmalı

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri sonrası hükümet yapılacak memur maaş ve memur emeklilerinin aylıklarına yapılacak zam oranı açıkladı. Buna göre memur maaş ve memur emeklilerinin aylıklarına 2022 yılı ilk altı için yüzde 5, ikinci altı ay için yüzde 6 ve enflasyon farkı, 2023 yılı ilk altı ay için yüzde 6 ikinci altı ay için yüzde 6 ve enflasyon farkı uygulanacak. Fakat hükümetin teklifini beklentilerin altında olarak değerlendiren yetkili sendika Memur- Sen Başkanı Ali Yalçın hükümetin yeni rakamlar üzerinde çalışması gerektiğini belirtti.

Memur-Sen’in Talebi Neydi?

Memur-Sen Genel Başkanı toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde memur maaş ve emekli aylıklarına yapılması istenen zam taleplerini; 2022 yılı için toplam yüzde 21, 2023 yılı için yüzde 17 olarak açıklamıştı. Ayrıca; 500 TL seyyanen zam ve yüzde 6 refah payı da yetkili sendikanın talepleri arasındaydı.

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*