Reklam

Memur Sen Genel Başkanından Hükümete Zam

Hükümetin teklifini beklentilerin altında olarak değerlendiren yetkili sendika Memur- Sen Başkanı Ali Yalçın hükümetin yeni rakamlar üzerinde çalışması gerektiğini belirtti.

Reklam

Memur Sen Genel Başkanından Hükümete Zam, Hükümetin Zam Teklifine Memur-Sen’den Yanıt

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümetin açıkladığı memur maaş ve memur emeklilerinin aylıklarına yapılacak zam oranı değerlendirdi.

Hükümet Yeni Bir Teklif Çalışmalı

Memur Sen Genel Başkanından Hükümete Zam, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri sonrası hükümet yapılacak memur maaş ve memur emeklilerinin aylıklarına yapılacak zam oranı açıkladı. Buna göre memur maaş ve memur emeklilerinin aylıklarına 2022 yılı ilk altı için yüzde 5, ikinci altı ay için yüzde 6 ve enflasyon farkı, 2023 yılı ilk altı ay için yüzde 6 ikinci altı ay için yüzde 6 ve enflasyon farkı uygulanacak. Fakat hükümetin teklifini beklentilerin altında olarak değerlendiren yetkili sendika Memur- Sen Başkanı Ali Yalçın hükümetin yeni rakamlar üzerinde çalışması gerektiğini belirtti.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Memur-Sen’in Talebi Neydi?

Memur Sen Genel Başkanından Hükümete Zam, Memur-Sen Genel Başkanı toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde memur maaş ve emekli aylıklarına yapılması istenen zam taleplerini; 2022 yılı için toplam yüzde 21, 2023 yılı için yüzde 17 olarak açıklamıştı. Ayrıca; 500 TL seyyanen zam ve yüzde 6 refah payı da yetkili sendikanın talepleri arasındaydı.

Reklam

WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞ İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞKUR İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

   WEB SİTEMİZDEKİ MEMURALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ   

   WEB SİTEMİZDEKİ PERSONEL ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

  İLAN İLE İLGİLİ SORMAK İSTEDİKLERİNİZ Mİ VAR YORUM ALANINA MERAK ETTİĞİNİZ KONULARI YAZIN. SİZLERE EN KISA SÜRE  İÇERİSİNDE SORULARINIZ İLE İLGİLİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR.

Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*