Reklam

MEB LGS Ek Tercihler Ne Zaman Başlıyor

Liselere geçiş sisteminde ek tercihler ne zaman başlıyor sorusunun yanıtını birçok aday merakla bekliyor. LGS 2. Tercihleriyle alakalı yeni dönem için sonuçlar son derece kritik.

Reklam

Liselere geçiş sınavından sonra ek yerleştirme tercihlerini değerlendirmek isteyen adaylar için önemli bir süreç başlıyor. Yüz binlerce lise adayının yerleşimi ardından ek yerleştirmelerle açık kalan kontenjanların tamamlanması hedefleniyor. MEB takvimi ek yerleştirmelerle alakalı verileri kendi resmi sitesi üzerinden paylaşacak.

LGS 2021 Ek Tercih Tarihleri Ne Zaman?

Lgs 2021 ek tercih tarihleri MEB tarafından açıklandı. Tercihlerle alakalı son işlemler bilindiği üzere 29 Temmuz’da sona ermişti. Geçtiğimiz dönemdeki sınavda 14 Ağustos’ta sonra ek tercih başvuruları 17 Ağustos tarihinde belli olmuştu. Yeni dönemde ise nasıl bir süreç olacağı netleşmedi.

Reklam

LGS EK Tercihler 2021 Nasıl Yapılır?

LGS ek tercihlerini yapmak isteyen adaylar öncelikle MEB sayfasından yeni sonuçları takip etmeliler. Ardından da resmi web sitesi üzerinden form doldurma ve tabloya göre işlem yapma süreci başlamaktadır. Listelerde hangi okullarda ve bölümlerde ek yerleştirme olduğu kodlarla açıklanıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.

Başvuru yapmış ve yerleşimi kabul edilmiş olan adaylardan okul değiştirmek isteyenler de ek kontenjanları bekliyor. Yerleşemeyen adaylar dışında öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan süre aralığında işlemleri tamamlamalıdır.

Öğrenciler, ek kontenjan yerleşimlerini internet dışında bir ortaokul ya da imam hatip ortaokulu müdürlüğünden yapabilecektir. Okul müdürlüklerine bu yeni ek tercihlerin onaylatılması gerekiyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*