Reklam

Lise Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor

Lise yerleştirme sonuçları açıklanma zamanı birçok sorgulama bekleyen öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. LGS tercih sonucunu öğrenmek isteyen adaylar MEB adresinden bunu yapabilir.

Reklam

LGS yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı çok sayıda öğrencinin yakından ilgilendiği bir konu… Sorgulama ekranı üzerinden bilgilerini giren öğrenciler LGS tercih sonuçları için açıklamaları bekliyor. Pazartesi günü yayımlanacağı duyurulan açıklamalar için önemli bir süreç hazırlığı yapılıyor.

Lise Tercih Sonuçları Ne Zaman Öğrenilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi internet sitesinde 26 Temmuz’da yapılacak açıklamalar kapsamında lise yerleştirme sonuçları hakkında net bilgi alınabilecek. Öğrenciler bu tarihten önce sonuçlarla alakalı bir net bilgi edinemeyecekler.

Geri Sayım Başladı

Lise yerleştirme sınavı LGS tercih sonuçları için adaylar merak içinde bekliyor. 26 Temmuz Pazartesi günü gündeme gelecek sonuçlarda hak kazanan adayların tercihleri sonlanmış olacak. Tercihler 16 Temmuzda sona ermişti. MEB tarafından verilen tarihlerde yeni dönem için önemli sorgulamalar yapılacak. Yerleştirilen öğrenciler için farklı bir süreç başlıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Adayların hak kazandığı okullar için sonuçlara göre yeni bölümleri okuması bekleniyor. Yüz yüze yapılmaya devam edilecek olan eğitim öğretim süreçlerinde sayısal odaklı okumak isteyen adaylar Fen Liselerini tercih ediyor.

Reklam

LGS tercih sonucu sorgulama ekranı meb.gov.tr adresi üzerinden bulunabilecek. Adayların yeni sonuçları öğreneceği tarihin açıklaması Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Tercih sonuçları ardından yeni sürecin öncesinin de doğru biçimde açıklanması gerekiyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*