LGS1Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Detaylar Haberimizde

Liselere Geçiş Sistemi Kapsamında 1. Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Sonuçlara Milli Eğitim Bakanlığının İnternet Sitesinden Ulaşılabilir

Liselere Geçiş Sınavı Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan açıklamaya göre Liselere Geçiş Sınavı kapsamına birinci yerleştirme sonuçlarının açıklandığı bildirildi.

Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı Sitesinde

Liselere giriş sınavına katılan ve liselere yerleştirme kapsamında tercihleri alınan öğrenciler için yerleştirme sonuçları öğrencilerin erişimine açıldı. Sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler http://sonuc.meb.gov.tr internet adresinden Doğum tarihleri ile birlikte TC Kimlik numaraları ile giriş yaparak 1. yerleştirme sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

Nakil Yerleştirme Başladı

LGS 1. yerleştirme sonuçlarına göre 1. nakil tarihleri 26-30/07/2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Yapılan Nakil başvuru sonuçları ise 02/07/2021 tarihinde açıklanacaktır. Liselere yerleştirme sonuçları 2. nakil işlemi ise 02-06/08/2021 tarihleri arasında başvuru işlemleri gerçekleştirilecek olup 09/08/2021 tarihinde açıklanacak ve Liselere Geçiş süreci hiç bir liseye yerleşemeyen öğrenciler için il/İlçe öğrenci yerleştirme komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak olup 20/08/2021 tarihinde yerleştirme süreci tamamlanmış olacaktır.

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*