LGS 1. Nakil Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

02.Ağustos 2021 tarihinde başlayan LGS yerleştirme 2. nakil tercih başvuruları 6 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek ve sonuçlar 9 Ağustos'ta açıklanacak

LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mahmut Özer LGS kapsamında Birinci nakil dönemi sonucunda tercih yapan öğrencilerimizin %96 oranında istedikleri okullara yerleştirilmiştir dedi.

Okullarda %95 Doluluk Oluştu

26 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre sınav ile öğrenci alan okulların doluluk oranı %95 olarak gerçekleştirilmiştir. Bu yerleştirme oranları yerleştirmeye esas nakil sonucunda %98’e yükseldi dedi. Yerleştirme sonuçlarını meb.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.

2. Nakil Son Başvuru Tarihi 6 Ağustos 2021

02.Ağustos 2021 tarihinde başlayan LGS yerleştirme 2. nakil tercih başvuruları 6 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek ve sonuçlar 9 Ağustos’ta açıklanacak. ikinci yerleştirmeye esas nakil sonucunda hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler İl/İlçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 20 Ağustosta yerleştirme süreci tamamlanmış olacak ve süreç sonunda tüm öğrenciler yerleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.