Reklam

Küresel Enerji Dönüşümü Yatırım Bekliyor

2021 yılında yayınlanan ‘Yenilenebilir Enerji Ülke Çekiciliği Endeksi'ne göre, yeni ticari hedeflere ulaşılması için 5,2 trilyon dolarlık ek yatırım gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Reklam

Küresel yenilenebilir enerji kapasite yatırımları 2020 yılında arttırılmıştı. Kapasite yatırımları artmasına rağmen RECAI endeksine göre ülkelerin net-sıfır hedeflerine ulaşması için 5,2 trilyon dolarlık yatırım yapması gerekiyor. Açıklanan endekste küresel enerji dönüşümünün ülkelere sunacağı ne katkı tam olarak anlaşılıyor.

Yapılan haberlere göre endeks üzerinde kurumsal yatırımcıların önemine vurgu yapılıyor. EY yenilenebilir enerji endeksine çok sayıda ülke ekonomik zorluklara rağmen enerji hedeflerini yükseltmeyi düşünüyor.

Yayınlanan endekse göre ABD ve Çin ilk sıralarda yer alıyor. Japonya ve Güney Kore’de 2020 yılında net-sıfır emisyona ulaşmayı düşündüklerini açıkladı.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Yeni Yatırım Bölgesi

Doğu Asya ülkeleri yenilenebilir enerji için yüksek potansiyelli yatırım bölgeleri arasında yer alıyor. Açıklanan endekste, Doğu Asya üzerinde 800’den fazla hayata geçirilmeye hazır temiz enerji projesi bulunuyor. Bu projelerin yüz milyarlarca dolarlık yatırım alacağı düşünülüyor. Uzmanlara göre göre herhangi bir ülke net-sıfır hedefine tek başına ulaşamayacak. Dünya üzerinde endüstri ekosistemlerinin mutlaka iş birliği üzerinden yürütülmesi gerekiyor. Bu plan doğrultusunda teknolojinin sağladığı olanaklara daha fazla yönelmesi gerektiğini açıklayan uzmanlar dünyayı daha sürdürülebilir bir geleceğe taşımak için bu adımları atılacağını aktardı. Günümüzde bir çok marka uzak doğru üzerinde yenilebilir enerji yatırımlarını araştırmaya başladı.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*