KOSGEB Açıkladı : Çalışanlara Aşı Zorunluluğu

Bendevi PALANDÖKEN gönderdiği genelge ile tüm çalışanların aşı olmalarını teşvik etti. Genelgede maske, sosyal mesafe kuralları ile HES Kodu ile aşı kontrolünün de yapılacağını belirtti.

Aşı Olmayan Çalışamayacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada tüm Dünyayı etkisi altına alan salgın dönemi için gerekli çalışmaları yaparak işyerlerinde aşısız çalışan olmaması için tüm birimlere yen bir genelge gönderdiklerini belirtti.

Genelge İle Aşıya Teşvik

Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde son bir ayda tırmanışa geçen vaka sayılarındaki artış nedeniyle TESK başkanı Palandöken kuruma bağlı bütün çalışanların aşı olmalarını teşvik etmek amacıyla 82 Birlik 13 Mesleki Federasyon ve 2300 Odaya çalışanlarının Aşı yapılması konusunda duyarlı olmaları gerektiğini hatırlattıklarını belirtti.

Yeni Bir Kapanmayı Esnaf Kaldıramaz

TESK Başkanı Palandöken Vaka sayılarını azaltmanın ve salgın ile mücadele etmenin en önemli silahının Aşı olduğunu ve bunun işin aşı olmanın önemli olduğunu, salgından kurtulmak için aşı yapılması gerektiğini belirtti. Aşı ile ilgili toplumsal duyarlılığın oluşturulmasının son derece önemli olduğunu kaydeden Palandöken; aşısız personel çalıştırılmaması ve maske, sosyal mesafe kuralları ile HES kodu yoluyla aşı sorgulamasının yapılması ile ilgili yeni bir genelgenin tüm teşkilata gönderildiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.