Koronavirus Bilim Kurulu Bugün Toplanıyor

Koronavirus Bilim Kurulu 20 Bine Yaklaşan Vaka Sayıları Sonrasında Bu Gün Video Konferans Yoluyla Toplanacak Toplantı Sonrası Açıklamayı Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yapacak.

Aşı Zorunlu Olacak Mı? Yeni Kısıtlama Gelecek Mi?

Koronavirus Bilim Kurulu bugün saat 16.30 da video konferans yolu ile toplanacak Kurul Başkanı Dr. Fahrettin Koca Toplantıda alınacak kararları saat 18:00’da canlı olarak açıklayacak

Vaka sayısı 20 Bin Sınırında

Koronavirus vaka sayıları özellikle 9 günlük bayram tatili sonrasında hızlı bir şekilde 20 Bin sınırına yaklaşırken Aşılama oranlarının düşmesi yeni tedbirlerin gelebileceği endişesine neden olmaktadır. Şimdi akıllarda Aşı zorunlu olacak mı? Yeni kısıtlamalar olur mu? soruları akıllarda cevap aranmaya başlandı.

Aşı Zorunlu Mu?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca daha önceden yaptığı açıklamada çocuk aşıları dahil ülkemizde aşı zorunluluğunun bulunmadığını aşının gönüllülük esasına göre yapıldığını ve Dünyayı etkisi altına alan bu salgın döneminde hastalığı hafif atlatabilmenin tek yolunun Aşı olmaktan geçtiğini belirtti. Aşı olmak isteyen vatandaşlarımıza her türlü imkanın sunulduğunu ve gezici aşı timlerinin kırsal kesimlerde aralıksız çalışma yaptığını belirterek tüm sağlık çalışanlarına salgın döneminde göstermiş oldukları fedakarlıklardan dolayı teşekkür etti. Şimdi tüm gözler bugün saat 18:00’da Sağlık Bakanının yapacağı açıklamaya çevrilmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.