Reklam

Kömür En Pahalı Enerji Kaynakları Arasında Bulunuyor

Birleşik Krallık Ticaret Bakanı Stuart: kömürün en pahalı enerji kaynakları arasına girdiğini ifade etti.

Reklam

Birleşik Krallık Ticaret Bakanı Graham Stuart, salgın sonrasında ülkelerin ekonomilerini toparlamaları için 2021 yılının bir fırsat olduğunu aktardı. Türkiye’nin iklim değişikliğiyle mücadele konusunda güçlü bir müttefik olduğunu açıklayan Stuart iki ülke arasında ticari ve ekonomik gelişmelerin hızlandığını belirtti.

Yenilenebilir enerjide fiyatların her geçen gün düştüğünü aktaran Stuart, kömürün çok daha pahalı bir enerji kaynağı olduğunu söyledi. Son 30 yılda İngiltere sera gazı emisyonlarında ciddi bir azalma yaşanıyor. Bu durum ülkenin ekonomisine de katkı sağlıyor. Yeşil ekonomiye geçen ülkelerin daha da geliştiğini aktaran Stuart küresel iş birliğinin karbon emisyonlarını azaltacağını belirtti.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Yeşil Dönüşüm Başlıyor

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, Türkiye’nin küresel ısınmadan fazlasıyla etkileneceğini aktardı. İklim değişikliğiyle mücadelenin bir gereklilik olduğunu vurgulayan son dönemde iklim değişikliğiyle mücadelede daha etkin rol almaları gerektiğini açıkladı. Kaslowksi, sera gazı emisyonlarının gelecek 10 yıl içerisinde azaltılması gerektiğini düşünüyor.

Küresel ısınmanın geri dönülemez sorunlara neden olacağını açıklayan Kaslowski TÜSİAD’ın da bu konuda ciddi çalışmalarının olduğunu söyledi. TÜSİAD’ta farklı sektörleri temsil ettiklerini belirten Kawloski yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yaralarını sarmak için istihdama vurgu yaptı. Türkiye’nin iklim değişikliği konusunda kararlı adımlar attığını belirten Kawloski çok daha fazlasını beklediğini açıkladı.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*