Reklam

Kamu Zam Haberini Bekliyor Kamuda gündem zam

Kamuda gündem zam! Kamu işçilerine ne kadar zam olacak? Yarım milyondan fazla kamu işçisi, TİS görüşmelerinden gelecek teklifi bekliyor.

Reklam

Peki, kamu işçilerine ne kadar zaman olacak? Merak edilen bu sorunun yanıtı, yapılan TİS görüşmelerinin sonunda belli olacak. İlk teklifler yapıldı. Ücretler işçiler için uygun olacak mı? İşçiler memnun mu? sıkıntısını da beraberinde getirdiğinden, direkt olarak gelecek zam için milyonlarca kişi beklemede.

Kamu İşçisine İlk Zam Teklifi

İlk zam teklisi geldi. Kamu işçisine zam teklifi, brüt ücret için 3 bin 577 TL ile 3 bin 750 TL arasında maaş alanlar için 100 TL’lik bir zam teklifi geldi. Brüt ücreti 3 bin 750 TL ile 4 bin TL arasında maaşı olanlar için ise 60 TL zammın olması söylendi.

Reklam

İlk 6 ay içinde yüzde 9, ikinci ay için ise yüzde 5 oranında enflasyon farkı verilmesi de gündemde. Bakıldığında işçiler tarafından zamlar yetersiz gibi görülüyor. Bunun hemen reddedilmesindeki asıl sebep ise 100 TL’lik bir zammın işçinin sosyal ve temel yaşam standardında herhangi bir değişim yapmayacak olmasıdır.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

İşçi zammı ne kadar sorusunun yanıtının bir süre daha cevapsız kalması bekleniyor. Genel olarak ise istenen rakamlarda bir zammın olmayacağı konusunda da duyumlar alınıyor. Son karar görüşmelerden sonra verilecek.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*