Reklam

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı

Karadeniz Teknik Üniversitesine 51 Personel Alımı Yapılacağı Açıklandı. Detaylar İlgili Haberimizde.

Reklam

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Yapılacaktır.

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Üniversitemiz Merkez ve Özel Bütçe, 657 Sayılı Kanunun 4/B maddesi, 06.06.1978 tarihli ve 7/15454 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişikliklerine göre istihdam edilmek üzere, aşağıdaki belirtilen unvanlarda (*Eczacı hariç) yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın “Ortaöğretim “2020 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP94); Ön lisans 2020 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSS93); “Lisans” 2020 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP3) puan türü esas alınarak sıralama ile alım yapılacaktır.

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Alınacak Meslek Dalları

 • Büro Personeli,
 • Destek Personeli (Teknik Bakım),
 • Destek Personeli (Şoför),
 • Destek Personeli (Çevre),
 • Destek Personeli (Marangozhane),
 • Destek Personeli (Temizlik),
 • Destek Personeli (Hasta Bakımı ve Temizliği),
 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
 • Eczacı,
 • Fizyoterapist,
 • Röntgen Teknisyeni,
 • Sağlık Teknikeri,
 • Sosyal Çalışmacı,
 • Veteriner Hekim,
 • teknisyen,
 • Hemşire,

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, İçin Şartlar Nelerdir? 

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı,

 •  Erkek Büro Personeli (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık veya Grafik Tasarımı Programı (Ön lisans) mezunu olmak. 2) Belgelendirmek koşuluyla fotoğrafçılık ve/veya kameramanlık konusunda en az 1 yıl iş deneyimine sahip olmak. 3) ilan tarihi itibari ile 31 yaşından gün almamış olmak. 4) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 • Kadın/Erkek Büro Personeli (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü (Lisans) mezunu olmak. 2) ilan tarihi itibari ile 31 yaşından gün almamış olmak. 3) Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak) ÖZEL BÜTÇE DP01

 • Erkek Destek Personeli (Teknik Bakım) (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Meslek Lisesi mezunu olmak. 2) “Elektrik Elektronik Teknolojileri” ve “İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ” eğitim belgelerine sahip olmak. 3) Belgelendirmek şartıyla “Fiber Optik ve Kaynak Sonlandırma” ve “Plaka Tanıma Sistemi” konularında eğitim almış olmak. 4) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak

Advertisement. Scroll to continue reading.
 • Erkek Destek Personeli (Teknik Bakım) (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Bilgisayar Programcılığı (Ön lisans) mezunu olmak. 2) ilan tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak. 3) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

Reklam
 • Erkek Destek Personeli (Teknik Bakım) (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Makine programı (Ön lisans) mezunu olmak. 2) ilan tarihi itibari ile 31 yaşından gün almamış olmak. 3) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 • Erkek Destek Personeli (Teknik Bakım) (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Elektrik Teknolojisi programı (Ön lisans) mezunu olmak. 2) ilan tarihi itibarı ile 31 yaşından gün almamış olmak. 3) Askerlikle ilişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Erkek Destek Personeli (Şoför) (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Ortaöğretim mezunu olmak. 2) E Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. 3) İlan tarihi itibari ile 31 yaşından gün almamış olmak. 4) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis muaf veya tecilli olmak)

Advertisement. Scroll to continue reading.
 •  Erkek Destek Personeli (Çevre) (2)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Ortaöğretim kurumlarının Bahçecilik Alanı ve Dalları, Tarım Teknolojileri Alanı ve Dalları veya Tarım Alanı ve Dallarından mezun olmak. 2) Ortaöğretim kurumlarının diğer alanlarından mezun olan adaylar için bahçe (çiçek, süs bitkisi, ağaç) bakımı, dikim, ilaçlama ve budama konularında sertifikaya sahip olmak veya belgelendirmek şartıyla bu konularda en az 2 yıl iş deneyimine sahip olmak. 3) ilan tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak. 4) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
 •  Erkek Destek Personeli (Marangozhane) (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Meslek Lisesi ve dengi okulların Ahşap Yapı Sistemleri, Yapı İç Mekan Dekorasyonu, Ahşap Doğrama Teknolojisi veya İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi alanlarından birisinden mezun olmak. 2) ilan tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak 3) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Kadın/Erkek Destek Personeli (Temizlik) (5)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Herhangi bir Ortaöğretim kurumundan mezun olmak. 2) ilan tarihi itibariyle, 36 yaşından gün almamış olmak. 3) Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Kadın/Erkek Destek Personeli (Hasta Bakımı ve Temizliği) (10)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak. 2) ilan tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak. 3) Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Erkek Koruma ve Güvenlik Görevlisi (3)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, 5188 sayılı Kanunda belirtilen özelliklere sahip olmak. 2) Ön lisans mezunu olmak. 3) Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak. 4) 170 cm’den kısa boylu olmamak. 5) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. 6) Bedensel engelli olmamak (şaşılık, körlük topallık işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik vb. engeller bulunmamak). 7) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’den fazla, 17’den az olmamak (örneğin 180 cm, boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93 den fazla, 80-17=63’den az olmaması gerekmektedir) ve bu durumu sağlık kuruluşunca belgelendirmek. 8) Vardiyalı çalışmasına engel bir durumu bulunmamak. 9) ilan tarihi itibariyle 36 yaşından gün olmamış olmak. 10) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Erkek Koruma ve Güvenlik Görevlisi (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, 5188 sayılı Kanunda belirtilen özelliklere sahip olmak. 2) Lisans mezunu olmak. 3) Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak. 4)170 cm’den kısa boylu olmamak. 5) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. 6) Bedensel engelli olmamak (şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik vb. engeller bulunmamak). 7) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’den fazla, 17’den az alınarak (örneğin 180 cm, boyunda olan bir adayın kilosunun 80.13=93’ten fazla, 80-17=63’den az olmaması gerekmektedir) ve bu durumu sağlık kuruluşunca belgelendirmek. 8) Vardiyalı çalışmasına engel bir durumu bulunmamak. 9) ilan tarihi itibariyle, 36 yaşından gün almamış olmak. 10) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Kadın/Erkek Eczacı (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, 6197 Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’un 2, 3 ve 4. maddeleri şartlarının sağlanması. 2) Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

Reklam
 •  Kadın/Erkek Fizyoterapist (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü (Lisans) mezunu olmak. 2) Erkek Adaylar kil Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Kadın/Erkek Röntgen Teknisyeni (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı (Ön lisans) mezunu olmak. 2) Erkek Adaylar içi-ı Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Kadın/Erkek Sağlık Teknikeri (2)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Radyoterapi Programı veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı (Ön lisans) mezunu olmak. 2) Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 • Kadın/Erkek Sağlık Teknikeri (1)

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Acil Tıp Teknikerliği Programı veya İlk ve Acil Yardım Programı (Ön lisans) mezunu olmak. 2) Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Kadın/Erkek Sağlık Teknikeri (1)

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Ağız ve Diş Sağlığı Programı (Ön lisans) mezunu olmak. 2) Erkek Adaylar içi) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 • Kadın/Erkek Sağlık Teknikeri (1)

Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü programı (Ön lisans) mezunu olmak. 2) “Çevre Yönetimi’ ve “Sıfır Atık Sistemi Kurulum ve Uygulama” eğitim belgelerine sahip olmak. 3) Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Kadın/Erkek Sosyal Çalışmacı (1)

Sosyal Hizmet Bölümü (Lisans) mezunu olmak. 2) Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Kadın/Erkek Veteriner Hekim (1)

Veteriner Fakültesi mezunu olmak. 2) Deney hayvanları kullanım sertifikasına sahip olmak ve/veya belgelendirmek koşuluyla en az 6 ay deney hayvanları çalışmaları tecrübesine sahip olmak. 3) Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Erkek Tekniker (1)

Mobilya ve Dekorasyon Programı (Ön lisans) mezunu olmak. 2) ilan tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak. 3) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Kadın/Erkek Hemşire (10)

Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik (Lisans) Bölümü mezunu olmak. 2) Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

 •  Erkek Koruma ve Güvenlik Görevlisi (1)

5188 sayılı Kanunda belirtilen özelliklere sahip olmak. 2) Lisans mezunu olmak. 3) Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak. 4) 170 cm’den kısa boylu olmamak. 5) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. 6) Bedensel engelli olmamak (şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik vb. engeller bulunmamak). 7) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’den fazla, 17’den az olmamak (örneğin 180 cm, boyunda olan bir adayın kilosunun 80.13=93’ten fazla, 80-17=63’den az olmaması gerekmektedir) ve bu durumu sağlık kuruluşunca belgelendirmek. 8) Vardiyalı çalışmasına engel bir durumu bulunmamak. 9) ilan tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak. 10) Askerlikle İlişiği bulunmamak (terhis, muaf veya tecilli olmak)

AÇIKLAMALAR

1 Başvuracak adaylar 657 sayılı kanunun 48.maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmalıdır. 2 Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar. Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile, iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak 3 Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge 4 Adaylar mezuniyetine göre; 2020 KPSS Lisans (B) grubu 2020 KPSS Ön lisans (B) grubu ve 2020 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır. 5 Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir. 6 Başvurular; 28.06.2022-12.07.2022 tarihleri arasında 15 gün süre ile https://online.ktu.eduir adresinden yapılacaktır. 7 Sonuçlar; ilgili KPSS Puan türü sıralaması dikkate alınarak başvuru bitim tarihini takip eden 15 gün içerisinde https://www.ktu.edu.tr adresinden sonuçlar ilan edilecektir. 8 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken itafen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar. Not 1 Adaylar yalnızca bir pozisyona başvuru yapabilirler. Not 2 *Başvuru formlarını hatalı veya eksik dolduranların *başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı bilgi ve belge ibraz edenler ve belgeleri eksik olanların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir. Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış ise iptal edilecek ve idare tarafından bir bedel ödenmiş ise bu bedel faiziyle birlikte tazmin edilecektir. Not 3 *Eczacı kadrosuna başvuranların dikkatine! – Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar 1 sayılı cetvelde sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel unvanları arasında bulunan “Eczacılar için KPSS şartı aranmamaktadır. Başvuruda bulunan aday sayısının kadro sayısından fazla olması halinde adaylar lisans diploması puan üstünlüğü (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca belirlenen 4’Iük sistemdeki notların 100’Iük sisteme çevrilerek sıralama yapılacak olup diploma puanları eşit olduğu takdirde noter huzurunda kura usulü ile aday belirlenecektir.) ile alınacaktır.

BAŞVURULAR İÇİN GEREKLİ ORTAK EVRAKLAR

(Ayrıca Aranan Nitelikler Kısmında Belirtilen Evraklar Başvuruda Eklenecektir.) 1 Mezuniyet belgesinin e-devletten alınmış bar kodlu bir nüshası (e-devletten mezuniyet belgelerini temin edemeyenler mevcut mezuniyet belgesinin bir nüshasını ekleyebilirler.) (Eczacı unvanına yapılacak başvurularda diploma notunu gösterir transkriptin başvuru modülüne ayrıca yüklenmesi gerekmektedir.) 2 2020 (Ortaöğretim-Ön lisans) / 2020 (Lisans) KPSS Sonuç Belgesinin bar kodlu bir nüshası (*Eczacı unvanına başvuranlar hariç) 3 Nüfus cüzdanı örneği 4 Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf (Başvuru işlemleri sırasında bilgisayar ortamında başvuru dilekçesine eklenecektir).

5 Başvuru sayfasında bulunan başvuru dilekçesi.
6 Sertifika ve deneyim belgesi istenilen unvanlarda; söz konusu belgeler ilgililerin görev/eğitim yapmış olduğu kurumdan alınacak olup belge başvuru işlemleri sırasında modüle yüklenecek ve ilginin yerleşmesi halinde belgenin aslı kurumumuza ibraz edilecektir.

Karadeniz Teknik Üniversitesine Personel Alımı, Başvuru Kılavuzuna Bakmak İçin Tıklayınız.

 

WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞ İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞKUR İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

 WEB SİTEMİZDEKİ MEMUR ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

 WEB SİTEMİZDEKİ PERSONEL ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

İLAN İLE İLGİLİ SORMAK İSTEDİKLERİNİZ Mİ VAR YORUM ALANINA MERAK ETTİĞİNİZ KONULARI YAZIN. SİZLERE EN KISA SÜRE
İÇERİSİNDE SORULARINIZ İLE İLGİLİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR

Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*