IRENA Yeni Rapor Yayınladı Milyonlarca İstihdam

IRENA’nı yeni raporuna göre enerji dönüşümünü hızlandırmak, dünya ekonomisinin büyümesine neden olabilir. Yeni enerji dönüşüm planları doğrultusunda 2050 yılına kadar milyonlarca kişi istihdam edilebilir.

Uluslararası Enerji Ajansı enerji dönüşümü raporunu açıkladı. Açıklanan rapora göre, enerji sektörünün pozitif hale gelebilmesi için yeni bir dönüşüm planı gerekiyor. IRENA’dan yapılan açıklamaya göre, enerji dönüşümünü hızlı hale getirmek dünya ekonomisinin daha da büyümesine neden olacak. Yapılacak planların doğru bir şekilde uygulanması da önem taşıyor.

Rapora göre enerji dönüşümü sonrasında 2050 yılına kadar milyonlarca kişi bu sektörde yerini alacak. IRENA Başkanı Francesco La Camera raporun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha belirtiyor Yenilenebilir kaynaklara ve yeni nesil teknolojilere dayalı bir enerji dönüşüm uygulamasının küresel ısınmaya karşı mücadele şansı verdiğini açıklayan La Camera, enerji dönüşüm uygulamalarında ekonominin de gelişeceğini aktardı.

Raporda Neler Açıklanıyor?

Rapora göre, enerji dönüşüm uygulamalarında aşamalı olarak kömürün kaldırılması planlanıyor. Ayrıca petrol ve doğal gaz yatırımlarına da sınırlama getirilmesi gerekiyor. Bu planın uygulanması için devletlerin açık desteğinin olması zorunlu hale geliyor. 2050 tarihine kadar yenilenebilir kaynaklara ciddi yatırım yapılması gerekiyor.

Yayınlanan göre, hava kirliliği ve iklim değişikliği hesaba katıldığı zaman enerji dönüşümü için harcanan her bir doların geri getirisinin yükseleceği ifade ediyor. Bu rapora göre devletlerin nasıl bir politika yürüteceği merakla bekleniyor.

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*