Reklam

İmalatçı Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek

KOSGEB, Covid-19 salgınından olumsuz bir şekilde etkilenen küçük işletmelere faaliyetlerini sürdürmeleri amacıyla destek vermektedir.

Reklam

KOSGEB destekleri Covid-19 salgın dönemi boyunca özellikle mikro ve küçük işletmeler başta olmak üzere birçok işletme faaliyetlerini kısıtlı bir şekilde sürdürdükleri ya da hiç sürdüremedikleri için olumsuz yönde etkilenmişlerdir. Salgın sonrasında ise salgından olumsuz yönde etkilenen işletmelerin eski hallerine dönmeleri haliyle biraz zor ve maliyetli olmaktadır.

Burada ise salgından etkilenen imalat ve bilimsel Ar-Ge sektörlerindeki mikro ve küçük işletmeler ile 2017 sonrasında kurulmuş imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerindeki yenilikçi genç işletmelere KOSGEB tarafından “Mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programı” kapsamında sermaye desteği sağlanmaktadır. Bu destek sayesinde işletmeler salgına rağmen faaliyetlerini sürdürebilmekte ve istihdamlarını koruyabilmektedirler.

Reklam

Programın Kapsamı

İmalatçı mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programı toplamda iki bileşene ayrılmaktadır.
• Birinci bileşen: Bu bileşende imalat ve bilimsel Ar-Ge sektöründeki mikro ve küçük işletmelere faizsiz geri ödemeli destek verilecektir.
• İkinci bileşen: Bu bileşende ise 2017 sonrasında kurulan ve imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerinde faaliyet gösteren genç yenilikçi mikro ve küçük işletmelere faizsiz geri ödemeli destek verilecektir.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.

Ayrıca da geri ödemeli destekler için işletmelerden teminat alınmayacaktır. Uygunluk kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler kolaylıkla başvuru yapabilirler.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*