İmalatçı Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı

KOSGEB, Covid-19 salgınından olumsuz bir şekilde etkilenen küçük işletmelere faaliyetlerini sürdürmeleri amacıyla destek vermektedir.

KOSGEB destekleri Covid-19 salgın dönemi boyunca özellikle mikro ve küçük işletmeler başta olmak üzere birçok işletme faaliyetlerini kısıtlı bir şekilde sürdürdükleri ya da hiç sürdüremedikleri için olumsuz yönde etkilenmişlerdir. Salgın sonrasında ise salgından olumsuz yönde etkilenen işletmelerin eski hallerine dönmeleri haliyle biraz zor ve maliyetli olmaktadır.

Burada ise salgından etkilenen imalat ve bilimsel Ar-Ge sektörlerindeki mikro ve küçük işletmeler ile 2017 sonrasında kurulmuş imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerindeki yenilikçi genç işletmelere KOSGEB tarafından “Mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programı” kapsamında sermaye desteği sağlanmaktadır. Bu destek sayesinde işletmeler salgına rağmen faaliyetlerini sürdürebilmekte ve istihdamlarını koruyabilmektedirler.

Programın Kapsamı

İmalatçı mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programı toplamda iki bileşene ayrılmaktadır.
• Birinci bileşen: Bu bileşende imalat ve bilimsel Ar-Ge sektöründeki mikro ve küçük işletmelere faizsiz geri ödemeli destek verilecektir.
• İkinci bileşen: Bu bileşende ise 2017 sonrasında kurulan ve imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerinde faaliyet gösteren genç yenilikçi mikro ve küçük işletmelere faizsiz geri ödemeli destek verilecektir.

Ayrıca da geri ödemeli destekler için işletmelerden teminat alınmayacaktır. Uygunluk kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler kolaylıkla başvuru yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.