Reklam

İleri Girişimci Destek Programı Duyuruldu

KOSGEB, yeni iş kuran girişimcilere destek olmak amacıyla ileri girişimci destek programını uygulamaktadır.

Reklam

Girişimci desteklerinden biri olan ileri girişimci destek programı, yeni işletme açmış girişimcilere verilen desteklerdir. Bu destek programının temel amacı ise yeni işletmelerin hayatta kalma oranlarının artırılmasını sağlamaktır.

Bu programa ise İleri Girişimci Eğitimini tamamlamış olan girişimcilerin kurduğu ve KOSGEB tarafından belirlenmiş olan İleri Girişimci Programı Faaliyet Konuları Tablosunda belirtilen konularda faaliyet gösteren işletmeler başvuru yapabilmektedir.

Reklam

İleri Girişimci Destek Programı Destek Unsurları

İleri girişimci destek programı destek unsurları kendi içerisinde bölümlere ayrılmakta ve birbirleri ile farklılık göstermektedir bunlar;

• Kuruluş desteği
• Makine, teçhizat ve yazılım desteği
• Mentörlük, danışmanlık ve işletme koçluğu desteği
• Performans desteği
• Sertifika desteği

Advertisement. Scroll to continue reading.

Şeklindedir. Burada yer alan her bir performans dönemi bir yılı kapsamaktadır. Burada yer alan destek %75 oranındadır. Makine, teçhizat ve yazılımın yerli malı olması durumunda ise destek oranına %15 ilave edilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu 4(a) kapsamındaki tüm personel için hesaplanan prim gün sayısı toplamı esas alınmaktadır.

Destek programına kabul edilen girişimcinin kadın, genç, engelli, gazi veya da birinci dereceden şehit yakını olması gibi durumlarda her bir performans döneminde belirlenen tutarlara 5.000 TL eklenmektedir. Ayrıca da tüm burada yer alan ileri girişimcilik destekleri tamamen geri ödemesiz bir şekilde girişimcilere sunulmaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*