İhmal İnşaat İşçisinin Hayatına Mal Oldu

Bursa’da gerçekleşen olay, inşaat işçisinin hayatına mal oldu. İnşaat işçisi inşaatın 3.katından düşerek hayatını kaybettir.

Habib Türeli 18 yaşındaydı. Bursa’da inşaat düşerek hayatını kaybeden işçi, 7 gün boyunca tedavi gördü. Yatırıldığı hastanede, 7.günün sonunda ise hayatını kaybetti. Bursa’nın İnegöl ilçesinde gerçekleşen olay, Cuma günü oldu. 10 metre kadar yükseklikten düşen işçi, ağır yaralandı. Yaşam mücadelesini 7 gün boyunca sürdüren işçi, hayata gözlerini yumdu.

İnegöl Devlet Hastanesinde Yaşam Mücadelesi Son Buldu!

18 yaşında olan işçi, inşaatta çalışırken önlem almadan, kendisini halatla bağlamadan çalışmaya devam ediyordu. Habib Türeli inşaat işçisi olarak çalışan, İnegöl’deki bir inşaatta görev alan işçiydi. Ancak önlem almadan çıktığı inşaatın 3.katından düşerek hayatını kaybettir.

İhbar üzerine olay yerine ambulans sevk edildi. Tedaviye alınan genç, yoğun bakıma alındı. Ardından yoğun bakım ünitesinde 7 gün boyunca kaldı. Sonrasında doktorların tüm çabasına rağmen ne yazık ki hayatını kaybettir. İnşaat düştüğünde ağır yaralanan Türeli, hemen hastaneye kaldırıldı. Olay yerine hemen müdahale edildi.

Ancak 7 günlük yoğun bakım sürecinin sonunda hayata gözlerini yumdu. İşçi kazaları arasında yer alan bu olay, ne yazık ki bir işçinin hayata gözlerini yumması ile son buldu. Yapılan açıklamalar ise şantiyelerde yapılan çalışmalarda mutlaka güvenlik önlemlerinin sonuna kadar alınması gerektiği yönünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.