Reklam

İçişlerinden Yeni Genelge Valiliklere Gönderildi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Gönderdiği PCR Testi Zorunluluğu Konulu Genelge Gönderdi. Genelge 6 Eylül 2021 Tarihinden Geçerli Olacak.

Reklam

İçişleri Bakanlığından PCR Genelgesi

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliklerine gönderdiği genelge ile 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren aşı olmayan kişiler ile ilgili yeni önlemler alındı.

Reklam

Seyahat Kısıtlaması

Genelge kapsamında 6 Eylül tarihinden itibaren Seyahat firmalarınca şehirler arası yolculuk yapmak isteyenlerden HES Kodu üzerinden sorgulama yapılacak. Sorgulama sonrasında kişilerin aşılı olup olmadığı, hastalık geçirip geçirmediği ve son 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulanacak. Kişi hastalığı geçirmemiş ise Aşılı değilse ve negatif PCR testi yok ise kişi seyahat edemeyecek.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kısıtlamalar 6 Eylül’de Başlayacak

6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişiler; konser, tiyatro ve sinema salonu gibi toplu vatandaşların bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilecek. İşletmeci ve Organizatörler tarafından düzenlenen etkinliklere katılımda HES Kodu üzerinden sorgulanması gerçekleştirilecek ve 48 saat içerisinde yapılmış negatif sonuçlu PCR testi sorgulaması yapılacak ve gerekli evrakları ibraz etmeyen kişiler bu etkinliklere alınmayacak.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*