Reklam

Hükümet Toplu Sözleşme Zam Teklifini Açıklayacak

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin beklediği haber Yarın açıklanacak Hükümet tarafından 2022 ve 2023 yıllarını kapsayacak Hükümetin Teklifini yarın açıklayacak

Reklam

Memurların Beklediği Gün Yarın

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin beklediği haber Yarın açıklanacak Hükümet tarafından 2022 ve 2023 yıllarını kapsayacak memurlarım özlük hakları ve maaş zamlarının belirleneceği gün geldi.

Hükümet Teklifini Açıklayacak

Reklam

2 Ağustosta başlayan toplu sözleşme görüşmeleri yarın hükümetin vereceği toplu sözleşme teklifi ile netlik kazanması beklenmektedir. Yaklaşık 4 milyon memur ve 2 milyon memur emeklisi yarın toplanacak Memur-sen ve Çalıma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında yapılacak Toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetin zam teklifini açıklaması ile zam pazarlığı şeklini alacak. Milyonlar bu haberi merak etmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Hakem Heyetine Gidebilir

Toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika ile hükümet arasında yapılan toplu sözleme görüşmeleri öncesinde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Kamu-Sen ile ortak vermiş oldukları zam teklifini 26 Temmuzda açıklamıştı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 02 Ağustosta yaptığı açıklamasında Çalışanları Enflasyona ezdirmeyeceklerini ve hükümetin zam teklifini 12. Ağustos ta açıklayacaklarını belirtmişti. Ağustos sonuna kadar Toplu Sözleşme Görüşmelerinde anlaşma çıkmaz ise nihai kararı Hakem Kurulu verecek.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*