Reklam

Geleneksel Girişimci Destek Programı

TSK, Muvazzaf Subay Adayı Alım İlanını Yayımladıin en büyük desteklerinden biri de yeni bir iş kurmak isteyen girişimcilere sağladığı geleneksel girişimci destek programıdır.

Reklam

Girişimcilere destek veren kurumlar arasında en çok destek sağlayan KOSGEB, yeni bir iş kurmak isteyen girişimcilere çeşitli destekler sağlamaktadır. Bu destekler ise geleneksel girişimci destek programı adı altında düzenlenmektedir. Buradaki temel amaç ise; yeni kurulmuş olan işletmelerin hayatta kalma oranlarının artırılmasıdır. Bu programa Geleneksel Girişimci Eğitimi’ni tamamlamamış olan girişimcilerin kurduğu işletmeler başvuru yapabilmektedir.

Geleneksel Girişimci Destek Programı Destek Unsurları

Yeni kurulan işletmelerin faaliyetlerini sürdürme oranlarının artmasına yardımcı olan geleneksel girişimci destek programında kuruluş desteği, performans desteği ve sertifika desteği olmak üzere 3 grup halinde uygulanmaktadır. Burada performans desteği grubunda birinci ve ikinci performans dönemi olmak üzere iki dönem bulunmaktadır. Her performans dönemi bir yılı kapsamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu 4(a) kapsamındaki tüm personel için hesaplanan prim gün sayısı toplamı esas alınmaktadır.

Reklam

Ayrıca bu destek programında girişimcinin; kadın, genç, engelli, gazi veya da birinci derecede şehit yakını olması gibi durumlarda da her bir performans döneminde belirlenen tutarlara 5000 TL eklenmektedir. Tüm bu geleneksel girişimcilik destekleri tamamen geri ödemesiz olup yeni kurulan işletmelere destek olmak amacıyla sunulmaktadır. İnternet sitesinden gerekli olan başvuru formlarına ulaşarak kolaylıkla inceleme ve başvuru yapmanız son derece mümkündür.

WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞ İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

 WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞKUR İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

   WEB SİTEMİZDEKİ MEMURALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ   

   WEB SİTEMİZDEKİ PERSONEL ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

  İLAN İLE İLGİLİ SORMAK İSTEDİKLERİNİZ Mİ VAR YORUM ALANINA MERAK ETTİĞİNİZ KONULARI YAZIN. SİZLERE EN KISA SÜRE  İÇERİSİNDE SORULARINIZ İLE İLGİLİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR.

Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*