Reklam

Ev Alacaklara 27 Bin TL Destek Yapılacağı Duyuruldu

Ziraat Bankasına Konut hesabı açtırılması ve belirli kriterlerin sağlanması gerekmektedir. Devlet katkısı almak için başvurulan konut dışında, 07.04.2015 tarihinden itibaren devlet katkısına konu olacak nitelikte başka bir konut satın almammış olanlar faydanalabilmektedir.

Reklam

Konutu Olmayan 27 Bin TL Destek

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

07.04.2015 tarihi itibari ile adına kayıtlı konutu bulunmayan Türk Vatandaşlarına Devletten sağlanan destek için Konut almadan 36 ay öncesinde Ziraat Bankasına Konut hesabı açtırılması ve belirli kriterlerin sağlanması gerekmektedir.  Devlet katkısı almak için başvurulan konut dışında, 07.04.2015 tarihinden itibaren devlet katkısına konu olacak nitelikte başka bir konut satın almammış olması gerekmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Destek İçin En az 36 Ay Düzenli Ödeme Yapılmalı

Konut almak isteyenlere Devletten destek, bu birikimlerine en fazla %25 devlet katkısı alabilecekleri, en az üç yıl süreyle açılan vadeli mevduat hesabında 36 aydan önce çıkış yapıldığında herhangi bir destek ödemesi yapılmamaktadır. Konut hesabı, sahiplerinin bankada birikim yaparak, Konut hesabının açıldığı tarihte henüz kendi adına kayıtlı taşınmazı bulunmayan her Türk vatandaşı; bankalardan açacağı konut hesabına minimum üç yıl boyunca yapacağı birikimlerine faiz alabildiği gibi aynı zamanda %25′ ye varan devlet katkısı da alabiliyor.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*