Reklam

Enflasyon Memur Maaşlarını Eritti

Temmuz enflasyon oranı %1.80 oldu ve 2021 yılının 2. altı aylık döneminde yapılan %3 oranındaki zammın yarısından fazla artış gösterdi. Memur ve Memur Emeklisinin alım gücü her ay azalmaya devam ediyor.

Reklam

Çalışan Enflasyona Yenildi

Türkiye İstatistik Kurumu Temmuz enflasyon oranlarını açıkladı. Açıklanan Temmuz ayı Enflasyon oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre artış gösterdi. Temmuz 2021 enflasyonu %1.80 artarak Yıllık % 18.95 onaranında gerçekleşti.

Reklam

Alım Gücü Düştü

Advertisement. Scroll to continue reading.

Memur ve Memur Emeklileri için gerçekleştirilen tolu sözleşmede kararlaştırılan maaş artış zammı 2021 yılının ilk 6 aylık dönemi için %3 ve 2. altı aylık dönemi içinde %3 olarak ve enflasyon farkı artışı olacak şekilde hakem kurulu tarafından onaylanmış 2021 yılının ilk 6 aylık dönemi için %3 ve oluşan %5.45 enflasyon farkı ile toplamda %8.45 zam almıştı.

Enflasyon Artmaya Devam Ediyor

TUİK tarafından açıklanan temmuz enflasyon oranı %1.80 oldu ve 2021 yılının 2. altı aylık döneminde yapılan %3 oranındaki zammın yarısından fazla artış gösterdi ve geride kalan Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık aylarında enflasyon yüzde 3’ü geçerse geçen oranda memurlar ve memur emeklileri zam alacak. Temmuz ayında %2 ye yaklaşan enflasyon kalan aylarda da yükselmeye devam ettiği taktirde Ocak ayında toplu sözleşme zammının yanı sıra 2021 yılının 2. yarısı için enflasyon zammı alacak.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*