Elektrik Motorları Şirketi Önce Ücretsiz İzin Sonra Çıkış Verdi!

Volt Elektrik Motorları, 23 işçinin işten çıkarılması iddiası gündeme geldi. Büyük bir şirket olan Volt Elektrik Motorları, işçi çıkardı mı?

İşten atılan işçilerden birinin söylemi; ‘bir aydır ücretsiz izindeydik, 30 Haziranda ise çağırılıp işten çıkarıldık’ şeklinde. İşçiler hukuksuz işten çıkarılıyor. Pandemi sorunları devam ediyor. İşten çıkarma yasağının kalkması ile birlikte, ne yazık ki işçilerin çalışmalarına son veriliyor. Ücretsiz izne zorla çıkarılan işçiler, aynı zamanda işlerine dönmeyi beklerken işlerine son mu verildi?

Kemalpaşa’daki Şirket 23 İşçiyi İşten Çıkardı!

Yapılan görüşmeler kapsamında, işçiler haklarını aramaya devam edeceğiniz söyledi. Volt Elektrik motorları yönetiminden ise herhangi bir açıklama gelmesi. Ücretsiz izin sonrasında 23 işçinin görevine son vererek mağdur ettikleri işçiler hakkını aramaya devam ediyor.

Nuray Öztürk; ‘‘Benimle birlikte 23 işçi işten atıldı. Daha çok ücretsiz izinde olanları attılar. Kod 49’dan tazminatsız olarak işten atıldım. Hiçbir hakkımızı alamadık. Yasaklar bitti bizi bayram öncesi kapı önüne koydular” diyerek, yaşanan sorunun büyüklüğünden bahsetti.

Sadece ücretsiz izin aşamasında 1200 TL aldığını söyleyen işçi kadın, aynı zamanda desteklerin iş verene yapılması durumunda çokça mağdur olan işçi olduğundan da bahsettir. Pandemi destekleri işçiye yapılmadığında, ne yazık ki mağduriyet devam edecek diyen Nuray Öztürk, 23 kişi ile birlikte hakkını aramaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.