Reklam

Danıştay 70 Sözleşmeli Personel ve 30 Sürekli İşçi Alımı Yapacak

Reklam

Sözleşmeli Kadroları için

Resmi Gazetede yayınlanan ilana göre Danıştay Başkanlığında görevlendirilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince Çeşitli Unvanlarda 70 personel alımı yapılacağını açıkladı.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Reklam

Başvuru Yapmak İsteyen adaylar 10/Ağustos/2021 salı günü başlayacak olup 20/Ağustos/2021 tarihinde sona erecektir. Adaylar Başvurularını https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Postayolu ve Şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sözlü Sınav

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Mülakata Alınacak adayların uygulama sınavına nerede ve hangi gün hangi saatte gireceği http://www.danistay.gov.tr adresinde ilan edilecek ve ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.

Sürekli İşçi Kadrosu İçin

Resmi gazetede yayınlanan ilana göre Danıştay başkanlığında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D maddesine göre 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden, Başkanlığımızca
yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre 30 sürekli işçi (Temizlik ve Güvenlik Hizmetleri için) alınacaktır. Sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları İŞKUR internet sitesinde yayımlanacaktır. Şartları uyan adaylar, 09/08/2021 – 13/08/2021 tarihleri arasında Ankara İŞKUR İl Müdürlüğüne – Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.

Başvuru Özel Şartları 
* başvuru tarihi itibarıyla en az lise veya dengi okul mezunu olmak.
* Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak,
* 1 yıl Mesleki tecrübe sahibi olmak,
*Erkek adaylarda 175cm Bayan adaylarda 165cm boyunda olmak
*İlan tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak.

Kura Çekimi
Noter Kura çekimine katılmaya hak kazananların listesi, kura tarihi, yeri, saati ve sonuçları www.danistay.gov.tr adresinde duyurulacaktır. Bu duyurular tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacak. İŞKUR’ tarafından bildirilen adaylar arasından, 21/09/2021 tarihinde saat 10.00’da Danıştay Başkanlığı Konferans salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacak olup, adaylar salgın nedeniyle noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimine katılamayacaktır. 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esas Yönetmeliğin 12’nci maddesi gereğince, İŞKUR tarafından gönderilen listede yer alan adaylar kura çekimi ile açık iş ilanın 4 (dört) katı asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

Reklam

Başvuru Kılavuzu

Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*