Reklam

Çin Emisyon Ticaret Sistemi Planına Başlıyor

Çin emisyon ticaret sistemi planları konusunda tüm detayları Temmuz ayında açıklayacağını bildirdi.

Reklam

Çin Emisyon Ticaret Sistemi Planına Başlıyor

Çin Emisyon Ticaret Sistemi Planına Başlıyor, Çin Çevre Bakanlığı ETS planını bu ay içerisinde başlatmayı planladığını bildirdi. Paylaşılanlara göre uzun zamandır beklenen bu uygulama sürekli olarak erteleniyordu. Hazırlık çalışmalarının tamamlandığını açıklayan yetkililer ilk ticaretin ne zaman yapılacağı konusunda kesin bir tarih bildirmedi. ETS’nin ilk aşamasının binlerce enerji santralini kapsıyor. Bu plan dahilinde zaman içerisinde çimento, çelik ve alüminyum gibi farklı sektörlerde eklenecek.

Ulusal ETS verileri raporlandıktan ve doğrulandıktan sonra plan hayata geçiriliyor. Yapılan açıklamaya göre diğer karbon borsaları gibi, Çin’in ETS’si üzerinden katılımcı firmalara kendi uyum amaçları için emisyon izinleri verilecek. Konuyla ilgili olarak tüm detayları Cuma günü gerçekleştirilecek törende açıklanması düşünülüyor. Çin’in ETS planlarının hacim bazında dünyadaki en büyük karbon piyasası olması bekleniyor.

Çin Emisyon Ticaret Sistemi  Süreç Nasıl Başladı?

Çin’de geçerli bir ticaret planının kurulacağını 2015 yılında Paris İklim Anlaşması’nın imzalanmasından önce açıklamıştı. Planın açıklandığı 2017 yılında herhangi bir adım atılmamıştı. Çin, geçtiğimiz yılda ise 406 milyon ton sera gazı için yerel pilot borsa kurmuştu. Bu borsa planından sonra çalışmalar hız kazanmıştı. 2022 yılında yapılan açıklama sonrasında düşünülen planın tüm detayları ile artık hayata geçirilmesi planlanıyor. Herkes yapılacak açıklamayı merakla bekliyor. 

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

https://www.enerji.gov.tr/

Advertisement. Scroll to continue reading.

WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞ İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞKUR İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

   WEB SİTEMİZDEKİ MEMUR ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ   

   WEB SİTEMİZDEKİ PERSONEL ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

  İLAN İLE İLGİLİ SORMAK İSTEDİKLERİNİZ Mİ VAR YORUM ALANINA MERAK ETTİĞİNİZ KONULARI YAZIN. SİZLERE EN KISA SÜRE  İÇERİSİNDE SORULARINIZ İLE İLGİLİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*